6080 مدرسه عشایری در کشور وجود دارد
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: تعداد 6080 مدرسه عشایری با 12 هزار و 297 کلاس درس در کشور وجود دارد که 182 هزار دانش آموز عشایری را تحت پوشش دارند.
1398/02/03

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، چهاردهمین نشست شورای عالی عشایر به ریاست معاون اول رئیس جمهور و حضور وزیرجهاد کشاوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس فراکسیون عشایری مجلس، رئیس و مدیران سازمان امور عشایر ایران، و معاونین بیش از ده وزارتخانه و دستگاه اجرایی در محل ساختمان ریاست جمهوری برگزار شد.

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در این نشست اظهار داشت: تعداد 6080 مدرسه عشایری با 12 هزار و 297 کلاس درس در کشور وجود دارد که 182 هزار دانش آموز عشایری را تحت پوشش دارند.

وی با بیان اینکه 21 هزار و 197 دانش آموز در مدارس شبانه روزی عشایری مشغول تحصیل هستند، افزود: در برخی از مناطق برای دو یا سه دانش آموز، یک معلم وجود دارد.

حکیم زاده ادامه داد: تعداد 17 هزار پرسنل در مدارس سیار، نیمه سیار و ثابت در خدمت دانش آموزان عشایری هستند که به دلیل پراکندگی مناطق عشایری هزینه های زیادی را به ما تحمیل می کند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در گذشته دانشسراهای عشایری وجود داشت، گفت: اگر بتوانیم معلمانی تربیت کنیم که همراه با عشایر زندگی کنند بهتر از این است که سرباز معلم ها را در مناطق عشایری بکار بگیریم.

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal