عشایر فارس اولین استان بهره مند از کانکس بهداشت سیار
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از راه اندازی 220 کانکس سیار بهداشت عشایری خبر داد و گفت: عشایر فارس اولین استان بهره مند از کانکس بهداشت سیار عشایری هستند.
1398/02/03

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، چهاردهمین نشست شورای عالی عشایر روز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه به ریاست معاون اول رئیس جمهور و حضور وزیرجهاد کشاورزی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس فراکسیون عشایری مجلس، رئیس و مدیران سازمان امور عشایر ایران، و معاونین بیش از ده وزارتخانه و دستگاه اجرایی در محل ساختمان ریاست جمهوری برگزار شد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که بجای وزیر بهداشت در این نشست حضور داشت، با ارائه گزارشی از افتتاح کانکس های بهداشت سیار عشایری در فارس، گفت: عشایر فارس اولین استان بهره مند از کانکس بهداشت سیار هستند.

وی افزود: ویژگی این کانکس ها این است که بهورزان را از خود عشایر انتخاب کرده ایم که در مسیر کوچ نیز همراه آنان هستند.

وی با اشاره به اینکه همه تجهیزات این کانکس ها استاندارد هستند، افزود: در استان فارس 48 کانکس بهداشت سیار عشایری راه اندازی خواهد شد و به تدریج در مناطق عشایری کشور این کانکس ها را راه اندازی خواهیم کرد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: هر کدام از کانکس های بهداشت سیار عشایری تحت پوشش یک مرکز سلامت در نزدیکترین محل استقرار کانکس است که هم در ییلاق و هم در قشلاق عشایر را تحت پوشش قرار می دهند.

وی همچنین گفت: اورژانس هوایی بر اساس نقشه استقرار اطراق گاه ها، عشایر را تحت پوشش خدمات خود قرار می دهند.

تعداد مشاهده خبر51 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal