طبق مطالعات میدانی در سطح استان، تولید گوشت قرمزدر سال 97 نسبت به سال 96 افزایش یافته است
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، گفت: طبق مطالعات میدانی در سطح استان، تولید گوشت قرمز در سال 97 نسبت به سال 96 افزایش یافته است.
1397/12/27

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس اکبر فتحی در جلسه تنظیم بازار استان که در محل استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: بر اساس مطالعات میدانی انجام یافته توسط مدیریت جهادکشاورزی شهرستانها، تولید گوشت قرمز در سال 97 نسبت به سال 96 نه تنها کاهش نداشته بلکه از افزایش تولید نیز برخوردار بوده است.

وی با اشاره به تولید گوشت مرغ در سال 96 و 97 و میزان نیاز استان نسبت به محصول تولیدی، گفت: طبق آمار اعلام شده از کشتارگاه ها میزان تولید گوشت مرغ در سال 96، هشتاد هزار تن و سال 97 هشتاد و دو و نیم هزار تن می باشد، نیاز استان به گوشت مرغ در حدود 106 هزار تن است که بیش از 82 هزار تن آن در داخل استان تولید شده و مابقی از سایر استانهای کشور تامین می شود.

مهندس فتحی ادامه داد: براساس نمودارهای مقایسه ای، جوجه ریزی در مرغداریهای استان در ماههای آذر، دی و بهمن ماه 97 نسبت به مدت مشابه در سال 96 از افزایش تولید برخوردار است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به کشتار و تولید گوشت قرمز در استان، گفت: از لحاظ کشتار، جمع کل لاشه سالم کشتار شده دام در سطح استان، تولید نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش نیز داشته است ولی به لحاظ کشتار از نظر وزنی حدوداً 14درصد کاهش کشتار مشاهده می شود که دلیل آن کاهش تولید نمی باشد بلکه با کاهش قدرت خرید مردم ارتباط دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه صنعت طیور، صنعتی وابسته است، اظهار نمود: بالای 90 درصد نهاده های این صنعت منجمله ذرت، کنجاله سویا و جوجه یکروزه که 80 درصد قیمت گوشت مرغ را تعیین می کنند وارداتی می باشد که از سالهای گذشته تا به الآن از خارج تامین می شود.

مهندس فتحی ادامه داد: مقرر شده که فرایند توزیع نهاده ها در اختیار استانها قرار گیرد و در هر استان مرغداریها را در شهرستانهای مربوطه با توجه به جوجه ریزی و ضریب تبدیل جوجه ریزی شناسائی، مقدار نهاده مورد نیاز را محاسبه و با قیمت مناسب در اختیار آنها قرار دهند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به فصل برداشت و واردات شکر، تاکید کرد: طبق پیش بینی های بعمل آمده با توجه به فصل برداشت و واردات 600 هزار تنی محصول شکر که انجام شده است انشاا... در 15 روز آینده شاهد کاهش نزولی قیمت شکر در استان خواهیم بود.

تعداد مشاهده خبر126 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal