پیش بینی برداشت 950 هزارتن گندم در آذربایجان شرقی
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: پیش بینی می شود سال زراعی جاری 950 هزارتن گندم در آذربایجان شرقی برداشت شود.
1397/12/26

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، مهندس ایوب ایرانی فام در جلسه منطقه ای داشت محصولات پائیزه هشترود با بیان این که پیش بینی می شود سال زراعی امسال از مزارع دیم و آبی آذربایجان شرقی بیش از 950 هزار تن گندم برداشت شود گفت: از این مقدار 650 هزار تن به صورت مازاد از کشاورزان خریداری خواهد شد.

وی از تامین شدن کود و نهاده های کشاورزی در استان خبر داد و افزود: کود مورد نیازکشاورزان برای بهاره به تدریج در اختیار شهرستانها قرار خواهد گرفت.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان هم گفت: برای تامین ادوات کشاورزی و استفاده نکردن از گاوآهن های خاک برگردان در سال گذشته 48 دستگاه ادوات الگوئی کشاورزی حفاظتی با هزینه 5 میلیارد و 533 میلیون ریال و امسال نیز 34 دستگاه با هزینه 6 میلیارد و 364 میلیون ریال در اختیار کشاورزان قرار گرفته است .

مهندس نادر زارع تالی با اشاره به اینکه سال گذشته در 72 هزار و 820 هکتار از اراضی کشاورزی استان عملیات کم خاک ورزی و بی خاک ورزی اجرا شده است گفت: برای امسال 78 هزار و 330 هکتار هدف گذاری شده است.

تعداد مشاهده خبر85 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal