15 هزار مترمربع از اراضی کشاورزی ورامین به چرخه تولید بازگشت
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: با تخریب 4 مورد دیوارکشی و تفکیک اراضی کشاورزی در بخش مرکزی ورامین 15 هزار متر مربع از اراضی این شهرستان آزادسازی شد.
1397/07/25

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان تهران، محمدحسین تاجیک در این خصوص افزود: 4 مورد ساخت و ساز غیرمجاز و دیوار کشی به استناد تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ اراضی کشاورزی با حضور نمایندگان فرمانداری، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی تخریب شد.

وی ادامه داد: این عملیات قلع و قمع در روستاهای احمد آباد، قوئینک و قشلاق امرآباد از توابع بخش مرکزی صورت گرفت که 15هزار متر مربع از اراضی کشاورزی ورامین آزادسازی شد.

تاجیک خاطرنشان کرد: عده‌ای سودجو با سوءاستفاده از عدم شناخت افراد از بافت شهرستان، اراضی کشاورزی را محصور کرده و با قیمت گزاف به فروش می رسانند که این کار علاوه بر خسارت مادی به افراد موجب نابودی زمین های کشاورزی می‌شوند.

وی تأکید کرد: هرگونه ساخت وساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی ممنوع بوده و در صورت مشاهده با متخلفین برخورد و ساخت و سازهای غیر مجاز تخریب خواهد شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ورامین همچنین از برگزاری شورای راهبردی جهاد کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: این جلسه با محوریت هماهنگی و همکاری با اداره کل هواشناسی استان تهران درخصوص ایجاد سامانه توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) در بخش کشاورزی جهت اطلاع رسانی به موقع ( 3 روز قبل از بروز سرما، طوفان و...) به کشاورزان، باغداران، گلخانه داران و دامداران ورامینی تشکیل شد.

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal