نهاده‌های دامی و کود مورد نیاز کشت پاییزه استان تهران به موقع تامین می‌شود
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، خواستار تامین فوری نهاده‌های دامی همچنین کود مورد نیاز کشت پاییزه استان ازطریق شرکت خدمات حمایتی شد و پشتیبانی ناجا برای حمل این اقلام اعلام آمادگی کرد.
1397/07/25

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ذوالفقاری در جلسه‌ای که با حضور مدیران اتحادیه‌های دامداران و مرغداران، معاونان و مدیران سازمان و دوتن از واردکنندگان نهاده و پشتیبانی ناجا تشکیل شد، بر تامین به موقع نهاده های دامی و کود استان تاکید کرد.

وی ادامه داد: کشاورزان نیاز به کود برای انجام کشت پاییزه خود دارند؛ با توجه به اینکه برای کشت کلزا تا پایان مهرماه و برای کشت گندم و جو تا پایان آذر وقت داریم باید هرچه سریع تر کود مورد نیاز به استان حمل و به کشاورزان تحویل شود.

ذوالفقاری با اشاره به این که سهمیه کود استان در بنادر موجود است، گفت: هزارتن اوره در کرمانشاه، 1500تن کود اوره در بندر امام و 2هزارتن کود فسفات نیز در این بندرآماده حمل داریم و در مجموع 4500 تن کود درفازاول در انتظار حمل به استان برای استفاده در کشت پاییزه است.

وی با تاکید بر همکاری و کمک تمام ارگان ها برای حل این مشکل اظهار داشت: تسریع در بارگیری کودها برای کشت به موقع ضروری است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از جو منفی در مورد کمبود نهاده گفت: جو منفی در مورد کمبود یک چیز افزایش تقاضای ناگهانی را درپی دارد؛ باید قبل از بروز هرگونه مشکل در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود؛ بنابراین هماهنگی در مورد تامین نهاده‌ها، کالاهای اساسی، سوخت و غیره و هم‌اندیشی بین وارد کنندگان، اتحادیه ها و تشکل ها و دستگاه دولتی مهم بوده و برگزاری جلسات منظم هفتگی دراینخصوص ادامه خواهد داشت.

خلیلی مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان هم چنین از حل مشکل حمل و نقل نهاده های دامی از مبادی ورودی به کشور به انبارها خبر داد و افزود: با هماهنگی های صورت گرفته و تعدیل نرخ حمل و نقل، این مشکل تقریبا رفع شده است.

رضوی، نماینده شرکت پشتیبانی امور دام استان نیز در این خصوص از تحویل روزانه 220تن کنجاله سویا خبر داد و گفت: از ابتدای کار تاکنون 500تن نهاده به اتحادیه مرغ تخم گذار تحویل شده و حمل این نهاده ها از بندر به میزان روزانه 250تن ادامه دارد.

پشتیبانی ناجا نیز در این جلسه برای حمل هرگونه کود یا نهاده از مرزهای ورودی کشور و بنادر اعلام آمادگی کرد و گفت: سپاه و ناجا از طریق بنیاد تعاون درجهت رفع مشکلات حمل و نقل همکاری خواهند کرد.
تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal