اجرایی شدن امهال وام های کشاورزی
روشنی سالار دبیر شورای عالی بانک های استان: به کشاورزان سه سال فرصت داده می شود تا بتوانند اقساط خود را در این مدت پرداخت کنند .
1397/07/24

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با حضور استاندار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، رئیس و هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان و مدیران بانک‌های استان که در محل سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برای پیگیری اجرایی شدن امهال وام های کشاورزی و اعطای تسهیلات برای واحدهای فعال اقتصادی برگزار شد.

محمد جواد فدائی در این جلسه گفت: طبق تصمیم جلسه امروز با مجمع نمایندگان استان مقرر شد با توجه به ابهامات موجود در بخشنامه ابلاغی در خصوص استمهال وام های کشاورزان و نحوه عملکرد بانک ها در این خصوص، تا زمانی که ابهامات موجود در این بخشنامه برطرف نشود بانک های استان از هر گونه اقدامی در خصوص بدهکاران حوزه کشاورزی اعم از وام گیرنده و ضامن خودداری کنند .

وی اظهار داشت: بحث سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی استان نیز یکی دیگر از موارد مهمی است که در شرایط اقتصادی کنونی باید به آن توجه ویژه ای شود که از همین لحاظ دراین جلسه مصوب شد آمار دقیقی از میزان سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال استان تهیه شود.

دکترحسین امیری در این نشست اظهار داشت: حدود 150 نفر از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای از رئیس جمهور خواستند که وام‌های کشاورزی تا پایان سال تمدید شود.

امیری با تاکید بر اینکه بانک‌ها با شعب خود هماهنگی کنند که حساب ضامنین کشاورزان را مسدود نکنند بیان کرد: بانک‌ها باید صبر کنند تا ابهامات این مصوبه حل شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار می‌رفت بانک‌های استان همکاری کنند و با مشکلات به‌وجود آمده بر مردم فشار نیاورند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آقای روشنی سالار در این نشست گفت: مقرر شد اصلاحاتی در این دستورالعمل از طریق مجمع نمایندگان مشخص شود که کشاورزان بهره برداری لازم را ببرند و وام ها در مسیر بخشودگی و امهال قرار گیرد .

وی افزود: با این کار با بخشودگی سود ، براساس مصوبه دولت به کشاورزان سه سال فرصت داده می شود تا بتوانند اقساط خود را در این مدت پرداخت کنند .

تعداد مشاهده خبر30 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal