تولید 1800 تن توت فرنگی گلخانه‌ای در استان زنجان
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از تولید 1800 تن توت فرنگی گلخانه‌ای در استان خبر داد.
1397/07/24

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی زنجان، بهنام اوجاقلو زنجان را یکی از استان های مهم تولید کننده توت فرنگی گلخانه ای در کشور برشمرد و تصریح کرد: 53 گلخانه دار در حال حاضر در سطحی بالغ بر 15 هکتار به کشت و تولید توت فرنگی در استان اشتغال دارند.

وی از پیش بینی تولید یک هزار و 800 تن توت فرنگی گلخانه‌ای طی سال جاری در استان زنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته تولید توت فرنگی در استان به یک هزار و 160 تن رسید.

این مسوول با اشاره به اینکه محصول توت فرنگی در حال حاضر در تمام گلخانه‌های استان به روش هیدروپونیک تولید می شود، عنوان کرد: افزایش عملکرد، کاهش آلودگی و مصرف بهینه آب از جمله مزایای تولید توت فرنگی به روش هیدروپونیک به شمار می رود.

اوجاقلو بیان داشت: گلخانه‌داران استان زنجان امسال از نیمه دوم بهمن ماه برداشت توت فرنگی را آغاز کرده اند و تا اواخر مهر ماه محصول تولیدی خود را به بازار عرضه می کنند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: توت فرنگی تولیدی در استان زنجان همه ساله علاوه بر مصرف در داخل استان عمدتا به استان های تهران، البرز، آذربایجان شرقی، اصفهان و گیلان ارسال می‌شود.

تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط

  • تصویر_0
نوع فایل نام فایل توضیحات
خبر_0
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal