توانمندی باغات انگور ملایر زیر ذره‌بین کارشناسان فائو
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملایر با بیان اینکه شمارش معکوس برای ثبت انگور دره‌جوران ملایر در سازمان جهانی فائو آغاز شده است، گفت: 25 و 26 مهرماه توانمندی‌ها و ظرفیت باغات انگور ملایر زیر ذره‌بین کارشناس فائو می‌ورد.
1397/07/24

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، علی مروت‌امیری، در این رابطه افزود: طی 2 روز میزبان نماینده رسمی سازمان جهانی فائو و 3 نفر از متخصصان و معاون پژوهشی و مسئول مؤسسه تحقیقات روستایی وزارت جهادکشاورزی هستیم.

وی با اشاره به اینکه طی این دو روز برنامه‌های مختلفی برای معرفی جایگاه شاخص و منحصربفرد شهرستان ملایر در زمینه تولید انگور و فرآوری آن و بحث توانمندی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اجرای می‌شود، ادامه داد: نخستین مقصد ما سالن همایش شهرداری ملایر و نمایش فیلم تهیه شده توسط سازمان جیاس برای میهمانان است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملایر به بازدید کارشناس فائو و مسئولان وزارت جهادکشاورزی از باغ‌های داربستی نمونه ملایر، پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملی ملایر، ایستگاه تحقیقات انگور و تعدادی از کارخانجات نمونه صادرکننده کشمش شهرستان اشاره کرد.

مروت‌امیری با بیان اینکه با حضور این کارشناسان جلسه راهبردی برنامه افق 5 ساله کشاورزی و شهرستان ملایر برگزار می‌شود، اظهار کرد: مراسم بوم‌گردی، پخت غذای سنتی، بازدید از روستای هدف گردشگری مانیزان، بازدید از آئین سنتی شیره‌پزی مانیزان، بازدید از دفتر تعاونی خُرد زنان در مانیزان انجام و بحث مشارکت زنان در بحت رونق کشاورزی ملایر بررسی و پیگیری می‌شود.

وی از بازدید کارشناسان فائو و وزارت جهادکشاورزی از مراسم زیر خاک کردن باغات انگور برای جلوگیری از سرمازدگی، بازدید از سایت جوزان و قنوات موجود و شرکت در ضیافت شام فرمانداری خبر داد.

مروت‌امیری با تأکید بر اینکه مراحل ثبت جهانی انگور ملایر به ایستگاه آخر رسیده است، تحقق این امر را سرآغاز تحولی شگرف در حوزه اقتصادی شهرستان و برندسازی محصولات باغی ملایر در سطح جهان دانست.

تولید سالانه 230 هزار تن انگور در ملایر

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملایر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تولید سالانه شهرستان در بحث انگور 230 هزار تُن انگور است، ادامه داد: میانگین تولید شهرستان در هر هکتار 22 تن است اما باغدار نمونه ما چون «محمد غفاری» در روستای افسریه ملایر توانست با اجرای طرح داربستی کردن باغ و رعایت اصول باغداری به تولید 110 تن در هر هکتار دست یابد و در سطح کشور به عنوان باغدار نمونه معرفی شود.

وی با بیان اینکه ملایر قابلیت تولید انگور فراوان با کیفیت مرغوب و جهانی را دارد، تصریح کرد: باید با افزایش کیفیت و کار اصولی و آموزش کشاورزان و فرهنگسازی در این زمینه میزان تولید انگور در باغات را به 2 برابر میانگین کشوری برسانیم.

مروت‌امیری با اشاره به اینکه تحقق این امر سبب اشتغالزایی، افزایش صاردات، رونق چرخه تولید و کارخانه‌های کشمش پاک‌کنی و ... می‌شود، اظهار کرد: از 230 هزار تن تولید سالانه انگور در سطح این شهرستان 9 درصد سهم تازه‌خوری، 3 درصد تبدیل به سرکه و آبغوره و سایر فرآورده‌های فرعی و 8 درصد نیز برای تولید شیره انگور مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه 6 درصد انگور تولیدی صرف تولید سایه خشک و 74 درصد نیز تبدیل به کشمش می‌شود، خاطرنشان کرد: جهادکشاورزی ملایر برای کیفی کردن تولید باغات شهرستان چند طرح راهبردی به وزارت جهادکشاورزی پیشنهاد داده است که درحال پیگیری و جذب اعتبار در این زمینه هستیم.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal