39 میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان کرمانشاه پرداخت شد
رئیس اداره فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 39 میلیارد تومان تسهیلات خرید ماشین‌های کشاورزی به متقاضیان پرداخت شده است.
1397/07/24

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، فرشید خدادوست با بیان مطلب فوق افزود: امروزه یکی از راه‌های توسعه بخش کشاورزی استفاده از ماشین‌های کشاورزی با فناوریهای روز دنیاست.

وی با اشاره به اینکه در توسعه فناوری‌های مکانیزه کشاورزی جزء استانهای پیشرو هستیم خاطرنشان کرد: با پرداخت تسهیلات فوق؛  345دستگاه انواع تراکتور، 388 دستگاه انواع  ادوات دنباله بند و 18دستگاه  کمباین توسط متقاضیان خرداری شده است.

وی با بیان اینکه توسعه و نوسازی ماشین های کشاورزی باعث شده کشاورزی ما به سمت کشاورزی مکانیزه و علمی حرکت کند افزود: ضریب مکانیزاسیون استان تا پایان سال 96 به یک و هفت دهم رسیده است که نشان می دهد در تحقق برنامه ابلاغی به اهدافمان  رسیده ایم و پیشتاز در روند توسعه مکانیزاسیون استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سال 97 از منابع مختلف بانکی تسهیلات مکانیزاسیون پرداخت شده اضافه کرد: این تسهیلات از منابع خط 6 مکانیزاسیون و اعتبارات صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانکها می باشد که از این جمله می توان به بانک کشاورزی و بانک سینا اشاره کرد.

وی سود تسهیلات مکانیزاسیون از محل صندوق توسعه ملی را 12 و نیم درصد و سود تسهیلات خط 6 مکانیزاسیون را 15 درصد بیان کرد.

وی در ادامه با اشاره به نظارت بر امر برداشت غلات و کلزا توسط 70 اکیپ تصریح کرد: نظارت ها باعث شد ضایعات تولید تا حد زیادی کاهش یافته و تولیدات کشاورزان ضایع نگردد.

وی گفت: در حال حاضر نیز کارشناسان مکانیزاسیون، مشغول نظارت بر فعالیت بذرکار ها و تنظیم آنها جهت کشت  مطلوب غلات در کشت پائیزه هستند.

تعداد مشاهده خبر22 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal