رونمایی از دو محصول سالم و استاندارد زنان روستایی استان آذربایجان شرقی
دومین همایش ملی زنان روستایی و عشایری با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و مسئولان ارشد وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در روز دوشنبه 23 مهر ماه در سالن «فجر» سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در تهران برگزار شد.
1397/07/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، آئین گرامی داشت روز جهانی زنان روستایی و رونمایی از چند محصول سالم و استاندارد زنان روستایی کشور و دو محصول استان آذربایجان شرقی با تائیدات و کد وزارت بهداشت و درمان با حضور خانم دکتر ابتکار معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده ،رئیس سازمان عشایر کشور، معاون سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی، اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، میکائیل حاتمیان سرپرست مدیریت هماهنگی ترویج سازمان و سرکار خانم مهندس رقیه زرگری مشاور امور بانوان سازمان و روسای سازمان‌های جهادکشاورزی استان‌ها و میهمانان خارجی انجام گرفت .

هدف از برگزاری این همایش ارائه توانمندی‌های زنان روستایی و عشایری در عرصه تولیدات کشاورزی در کشور بود که در این همایش 20 محصول ارگانیک که به دستان توانمند زنان روستایی و عشایری سراسر کشور تولید شده بود معرفی و از صاحبان آنها تجلیل شد.

ارائه محصولات ارگانیک در پی تفاهم‌نامه‌ای که به امضای معاون امور زنان ریاست جمهوری، سازمان استاندارد و وزارت جهاد کشاورزی برای تولید در 32 استان کشور به امضا رسیده بود، انجام گرفت.

گفتنی است وزارت جهاد کشاورزی تصمیم دارد تا توانمندسازی محلی را با پروژه‌های مختلف اجرا کند. طرح توانمندسازی محلی یکی از طرح‌های مهمی است که سازمان خواروبار ملل متحد (فائو) همواره به آن تأکید دارد.

برپایه این گزارش در این همایش زنان روستایی و عشایری از استان‌های مختلف از جنوب تا شمال حضور داشت: در عرصه‌های مختلف کارآفرینی و حتی تسهیل‌گری صندوق‌های کشاورزی فعالیت داشتند.

گفتنی است؛ در دومین همایش ملی بزرگداشت روز جهانی زنان روستایی و عشایری؛ پیام وزیر جهادکشاورزی به مناسبت روز جهانی "زن روستایی" قرائت شد.

تعداد مشاهده خبر75 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal