تولید 806 هزار تن ذرت در اراضی کشاورزی استان قزوین
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال زراعی گذشته بیش از 806 هزار و 300 تن ذرت در اراضی کشاورزی این استان تولید شده است.
1397/07/23

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مجید اسماعیلی افزود: این میزان محصول در بیش از  16 هزار و 630 هکتار اراضی که به زیر کشت ذرت علوفه‌ای و دانه‌ای رفته بود برداشت شده است.

وی در ادامه به شرایط و ضوابط دستورالعمل خرید ذرت اشاره کرد و گفت: استان قزوین جزء 5 استان کشور است که خرید تضمینی ذرت دانه‌ای به صورت سپرده کالایی و از طریق بازار بورس انجام خواهد شد.

اسماعیلی در ادامه گفت: با هماهنگی انجام شده؛ انبار مرکزی شرکت پشتیبانی امور دام در جاده بوئین‌زهرا را به عنوان مرکز خرید ذرت انتخاب و معرفی شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین قرار است شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به انعقاد قرارداد با ذرت‌خشک‌کنی اقدام تا محصول تولیدی کشاورزان پس از خشک شدن تحویل این مراکز شود.

به گفته معاون تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین از کشاورزان خواست برای تحویل محصول خود نسبت به ثبت سامانه در مربوطه اقدام کنند.

وی یادآور شد: قیمت هر کیلو ذرت دانه‌ای در خرید تضمینی 10860 ریال است.

تعداد مشاهده خبر1 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal