توسعه و تثبيت اشتغال عشاير، مهم ترين سياست سازمان امور عشاير ايران است

 

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان امور عشاير كشور گفت: در حال حاضر سياست محوري اين سازمان در جهت توسعه و تثبيت اشتغال عشاير است.      

 

به گزارش خبرگزاري فارس از خرم آباد، جهانشاه صديق در  جريان بهره‌برداري از چند طرح تأمين آب در مناطق عشايري اليگودرز لرستان افزود: سازمان امور عشايري در تلاش است هرجا عرصه‌اي در زمينه آب و خاك وجود دارد از اين عرصه‌ها در جهت اشتغال عشاير استفاده كند.

در ادامه با حضور رئيس سازمان امور عشايري كشور و مدير كل امور عشاير لرستان، بهره برداري از 2 طرح تأمين آب و كلنگ ساخت 50 واحد مسكوني در خليل آباد اليگودرز به زمين زده شد.

مدير كل امور عشاير لرستان در اين خصوص گفت: با بهره برداري از اين دو طرح تآمين آب علاوه بر آبي شدن 700 هكتار از زمين‌هاي كشاورزي عشايري امكان اسكان دائم 200 خانوار عشايري در اين مناطق فراهم شده است.

اردشير اميدي، كل اعتبار هزينه شده براي اين پروژه‌ها را 630 ميليون تومان عنوان كرد و افزود: اين طرح‌ها در سال 82 آغاز و امروز به بهره‌برداري رسيد.

وي تصريح كرد: 50 خانوار عشاير امسال به صورت دائم و ظرف سال‌هاي آينده 150 خانوار در اين مكان اسكان به صورت دائم مي‌يابند.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

1386/05/10
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal