وزير جهاد كشاورزي بر ضرورت حمايت از صنعت نيشكر تاكيد كرد

 

وزير جهاد كشاورزي در مراسم بهره‌برداري كارخانه شكر كشت و صنعت فارابي با اشاره به اينكه نيشكر توانسته اغلب در زمين‌هاي لم مزرع بالغ بر 80 هزار هكتار سرسبزي ايجاد كند از كارشناسان اين پروژه تشكر كرد و افزود: اگر قرار است در كشور شكر توليد كنيم بايد از صنعت نيشكر حمايت كنيم.

به گزارش خبرنگار ايسناي خوزستان – مهندس محمدرضا اسكندري در اين آئين مصرف سرانه شكر در كشور را بالا دانست و گفت: با مصرف سرانه حدود 30 كيلوگرم كشور به دو ميليون و 100هزار تن شكر نياز است كه ما قادريم در بخش نيشكر بخش اعظمي از آن را توليد كنيم.

وي در اشاره به معضلات بوجود آمده براي شكر افزود: ما مكانيسم‌هاي ساختارمندي نداريم كه زنجيره بين توليد كننده و مصرف كننده را بهم مرتبط كند و همين امر باعث مي‌شود هم توليد كننده و هم مصرف كننده هر دو متضرر شوند.

مهندس اسكندري افزود: ما بايد در نيشكر به سمتي برويم كه از تمامي پتانسيل‌هاي اين محصول استفاده كنيم و به خصوص صنايع جانبي آن را فعال كنيم.

وزير جهاد كشاورزي از حمايت جدي رئيس جمهوري از فعاليت‌هاي اقتصادي در خوزستان و از جمله نيشكر خبر داد و گفت: من نيز به عنوان وزير قول مي‌دهم به طور جدي‌تر از نيشكر حمايت كنم و همچنين مسائلي چون اعتبارات لازم براي تكميل كشت و صنعت دهخدا و همچنين مشكلات تعرفه بيمه نيشكر را حل كنم.

گفتني است رئيس جمهور نيز در مراسم افتتاح كارخانه شكر كشت و صنعت فارابي قول داد كه بيش از 135 هزار تن شكر موجود در انبارهاي توسعه نيشكر را از طريق وزارت بازرگاني خريداري كنند.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

1387/09/30
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal