آمادگی برزیل برای انتعقاد موافقت نامه همکاری با ایران در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی

سفیر جمهوری فدرال برزیل در تهران از اعلام آمادگی این کشور برای انعقاد موافقت نامه همکاری با سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، ساپنتا گوایرازابال موراتو در دیدار با دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور، روابط دو کشور را رو به رشد عنوان کرد و افزود: وزیر کشاورزی برزیل تمایل دارد که ارتباطات دو کشور در زمینه کشاورزی بیش از گذشته توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به مذاکرات فی مابین رییس سرویس بهداشت دام برزیل با رییس سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران که در خرداد ماه سال جاری  و در حاشیه هشتاد و سومین اجلاس سالانه سازمان جهانی بهداشت دام در پاریس انجام شد، گفت: دو طرف در آن نشست نسبت به انعقاد موافقت نامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی اعلام آمادگی کردند و مقرر شد سفیر برزیل نسبت به پیگیری موضوع اقدام کند.

سفیر برزیل در تهران، هدف از انعقاد موافقت نامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی میان دو کشور را همکاری دو جانبه به منظور کنترل، پیشگیری و ارتقاء نظام مراقبتی و نظارتی بیماری های دامی و نیز تسهیل در امر تجارت فرآورده های خام دامی و نهاده ها و خوراک دام و طیور ذکر کرد.

1394/04/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal