ارتقای صنعت زنبورداری با بهبود تولید، فرآوری و عرضه عسل به بازارهای داخلی و خارجی
 قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی گفت: مدیریت بازاررسانی دولت و تشکل ها می تواند از وجود فاصله 4 برابری قیمت های تولید تا مصرف جلوگیری کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، علی اکبر مهرفرد در مراسم رونمایی نشان تجاری کیفیت محصولات و فرآورده های صنعت زنبورداری (اکسیر)، افزود: باید دلایل فاصله 2، 3 تا 4 برابری قیمت بین تولیدکننده تا مصرف کننده مشخص شود، به طور مثال محصول سیب زمینی در مزرعه 400 تومان خریداری می شود اما در بازار 2000 تومان بدست مصرف کننده نهایی می رسد، حتی با در نظر گرفتن هزینه ضایعات، بسته بندی و حمل و نقل نباید محصول با 4 برابر قیمت به مصرف کنندگان عرضه شود.
وی درباره ثبات قیمت نهاده های کشاورزی طی 1.5 سال گذشته، گفت: طی سال های گذشته نهاده های صنعت مرغداری همچون ذرت و کنجاله سویا با ارز 1226 تومان اما با تغییر سیاست ها با نرخ 2650 تومان وارد کشور می شد لذا به طور قطع بایستی قیمت نهاده ها نیز به 2 برابر افزایش می یافت اما طی 1.5 سال گذشته نرخ نهاده ها نه تنها کاهش یافته بلکه تاکنون نیز ثابت مانده بنابراین مشخص می شود مابه التفاوت قیمت بین تولید تا مصرف به جیب چه کسانی می رود.
مهرفرد با بیان اینکه ایران از لحاظ باغبانی و تنوع اقلیمی بی نظیر و دارای مزیت بالاست، افزود: گردافشانی زنبور عسل برای اکوسیستم ایران دارای یک مزیت است تا تولیدات کشاورزی ما به شکل اقتصادی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود.
وی افزود: صنعت زنبورداری نسبت به گذشته اقدامات خوبی داشته به طوری که از تولید سنتی که توجه آن تنها به تولید بوده، مقداری فاصله گرفته و در حال تکمیل زنجیره تولید است.
وی اضافه کرد: البته این بدان معنا نیست که زنجیره تولید عسل کامل شده بلکه راه طولانی را در پیش دارد که باید به درستی هدایت شود.
قائم مقام وزیر در امور بازرگانی وزارت جهادکشاورزی درخصوص برندسازی محصولات کشاورزی نیز گفت: هم اکنون برندسازی در بخش عسل انجام شده در واقع تهیه نشان تجاری آسان، اما نگهداری آن سخت است زیرا کافی است که محصول بی کیفیتی تحت عنوان یک برند تهیه و به بازار عرضه شود بنابراین سالها زمان می برد تا بتوان آن مشکل را جبران کرد.
وی جایگاه کنترل کیفیت در محصولات کشاورزی را پراهمیت ذکر و تصریح کرد: برندسازی به ارتقاء کیفیت وابسته است و باید برندسازی ارزش داخلی و خارجی داشته باشد، در صورتی که کنترل کیفی در محصولات لحاظ نشود برند ارزش خود را از دست می دهد.
مهرفرد، تنوع سازی در تولید عسل و ژل رویال را از دیگر اقدامات برندسازی موثر برشمرد و گفت: در دنیا مواد مختلف غذایی با یکدیگر ترکیب می شوند و طعم های جدیدی را ابداع می کنند بنابراین با مخلوط کردن عسل و ژل رویال می توان این محصول را متنوع کرد.
وی ادامه داد: بنابراین برای ارتقای صنعت زنبورداری باید تولید اولیه عسل، فرآوری و بسته بندی تا مصرف برای بازارهای داخلی و خارجی مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: باید پروتکلی برای زمان گردش کلونی ها و زنبورها در باغات و مزارع ایجاد کنیم که عملیات گرده افشانی موثر واقع شود، نه آنکه مشکلاتی را نیز پدید آوریم زیرا در صورتی که باغی عملیات سمپاشی انجام دهد، همین امر می تواند موجب مرگ و میر زنبور عسل و صدمه به این صنعت شود.
وی افزود: آنچه دولت در نظر دارد حمایت از تشکل ها، تعاونی ها و سندیکاها است تا با کوچک سازی بدنه خود بخشی از اقدامات را به بخش خصوصی واگذار کند که دولت از این موضوع حمایت می کند.
وی بر این باور است که وقتی تولیدکننده ای متضرر می شود دولت ناچار است با منابع مالی ناچیز از تولید حمایت کند اما اگر تشکل ها با برنامه ریزی علمی و توجه به بازار وارد عرصه شوند به طور طبیعی دولت به سمت سیاست گذاری واگذاری مسئولیت ها به بخش خصوصی گام برمی دارند.
وی تصریح کرد: انتظار می رود تشکل ها وارد عرصه مدیریت شوند و از تولید و عرضه محصولات به بازار حمایت کنند.
وی افزود: تشکل ها در تمام صنایع از تامین نهاده ها، مواد اولیه، گردش نقدینگی، صنایع تبدیلی و بازاررسانی را مدیریت می کنند و امیداریم در صنعت زنبورداری کشور نیز این موضوع عملیاتی شود.

1394/07/18
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal