نخستین محموله فرآورده های شیلاتی ایران بزودی به روسیه صادر می شود

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: صادرات انواع محصولات شیلاتی توسط 18 شرکت ایرانی از ژانویه 2015 به روسیه آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،حسن صالحی، پتانسیل کشور را در تولید، پرورش و برداشت انواع آبزیان بالا دانست و افزود: به هر میزان که بازار روسیه به محصولات شیلاتی نیاز داشته باشد، ایران ظرفیت تولید و تامین آن را دارد.

معاون وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: هم اکنون زمینه صادرات محصولاتی مانند ماهی قزل آلا، میگو، کنسرو تن، خاویار پرورشی و ماهیان جنوب از جمله ماهی یال اسبی و خرچنگ به روسیه وجود دارد.

وی گفت: براساس نیاز بازار روسیه، اولویت صادرات در محصولات شیلاتی همچون ماهی قزل آلا، میگو و کنسرو تن خواهد بود.

رئیس سازمان شیلات ایران ادامه داد: تاکنون 18 شرکت فرآورده های شیلاتی متقاضی صادرات آبزیان به روسیه شده اند که مدارک مورد نیاز را به سازمان دامپزشکی کشور ارایه داده اند.

وی تصریح کرد: پس از احراز شرایط بهداشتی ملی و بین المللی اسامی این شرکت ها به دامپزشکی روسیه ارسال شد و موضوع از طریق آنان نیز مورد بررسی قرار گرفت که در حال حاضر اسامی این شرکت ها در سایت دامپزشکی روسیه ثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: هفته گذشته هیات روسی از مراکز فرآورده های شیلاتی بوشهر و تهران بازدید کردند و همچنین برای تشدید رعایت اصول بهداشتی یک دوره آموزشی یک روز نیز برای نمایندگان شرکت های فرآورده های شیلاتی صادرکننده برگزار شد.

به گفته وی، مزارع، مراکز فرآوری و آزمایشگاه های مرجع ایران مورد تایید اروپا است و این محصولات می تواند به روسیه راه پیدا کند و در صورت فراهم شدن فضا امکان صادرات بیش از 5 هزار تن آبزیان مختلف را به روسیه داریم.

وی افزود: بزودی نخستین محموله فرآورده های شیلاتی ایران به بازار روسیه ارسال می شود.
1393/10/14
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal