حل مشکلات کانون های طوفان های شن نیازمند اعتبار 30 میلیارد تومانی
استاندار کرمان گفت: حل مشکلات گرد و غبار در شرق استان نیازمند کارهای اساسی و یک اولویت مهم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی در دیدار با معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در مناطق شرقی استان کرمان به طور متوسط در هر سال حدود 150 روز طوفان شن و گرد و غبار وجود دارد که شرایط بسیار دشواری را برای مردم ایجاد کرده است.
وی خطاب به معاون وزیر جهاد کشاورزی، تاکید کرد: حساسیت وضعیت شرق استان را هر چه بیشتر در سطح کشور مطرح کنید تا بتوان کار اساسی برای رفع مشکل این منطقه انجام داد.
وی تاکید کرد: در طرح های موردنظر برای حل مشکلات مناطق شرقی استان کرمان به تداوم طرح هایی از جمله مالچ پاشی و درختکاری نیز تاکید می شود.
25 درصد گرد و غبار با منشا داخلی در کشور مربوط به استان کرمان است
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با پایش های انجام شده در سازمان جنگل ها و مراتع کشور مشخص شد که حدود 25 درصد از گرد و غبار داخلی کشور از جنوب و شرق کرمان است.
خداکرم جلالی با اشاره به بازدید خود از مناطق شرقی استان کرمان، افزود: باید راهکارهایی برای جذب اعتبارات لازم برای حل مشکلات گرد و غبار و طوفان شن در مناطق شرقی استان کرمان تدوین کرد زیرا هر چه زمان بگذرد بدتر می شود و فرصت ها را از دست می دهیم.
وی از مردم استان کرمان به ویژه مناطق شرق استان به عنوان مردمی صبور و نجیب یاد کرد و ادامه داد: تحمل این میزان گرد و غبار و طوفان شن کار سختی است.
وی با بیان این مطلب که حداقل حدود 30 میلیارد تومان برای حل مشکلات کانون های طوفان های شن نیاز است، تصریح کرد: طرح جامع حل مشکلانت مناطق شرقی استان کرمان در دست تدوین است تا به صورت همزمان اقداماتی از جمله مالچ پاشی، کشت درختان بومی مقاوم و اقدامات بیولوژیک صورت گیرد.
وی یادآور شد: در حال حاضر پوشش کمی که در مناطق شرقی استان کرمان وجود دارد، بسیار کمک کرده که وضعیت بحرانی نشود و مردم بتوانند در این مناطق زندگی کنند.
وی تصریح کرد: در این مناطق سرمایه زیادی برای کار و تولید وجود دارد که می تواند رونق یابد و برای رسیدن به این مهم باید به حل شمکل گرد و غبار و طوفان های شن توجه لازم صورت گیرد.
مهدی رجبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان نیز گفت: اقدامات حوزه بیابان زدایی در استان کرمان از سال 69 آغاز شده و تاکنون در سطح حدود 75 هزار هکتار کار شده است.
1394/10/12
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal