نخستین باشگاه کشاورزان در استان قزوین راه اندازی شد
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشور گفت: راه اندازی باشگاه کشاورزان ضمن تامین نهاده ها بر اساس نیاز کشاورزان در داخل مزرعه و کمک به کاهش هزینه تولید گامی در مسیر اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزرات جهاد کشاورزی به نقل از مهر، یزدان سیف در مراسم افتتاح نخستین باشگاه کشاورزی کشور و سامانه تلفن گویای 1559 شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در قزوین گفت: با راه اندازی میز خدمت برای تقویت بخش کشاورزی گام برداشته ایم و امیدواریم ضمن کاهش هزینه و ضایعات ان بخش به سودآوری بهره برداران هم کمک کنیم.
سیف بیان کرد: در دنیای کنونی که رقابت پذیری و بهره وری مهمترین رکن توسعه محسوب می شود باید بتوانیم با کاهش هزینه های تولید به کیفی سازی فعالیتها کمک کنیم تا فعالیت در این حوزه اقتصادی شود و انگیزه کشاورزان را بالا ببریم.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشور تصریح کرد: یکی از دغدغه های کشاورزان تامین بموقع و آسان نهاده های کشاورزی است که با تشکیل باشگاه کشاورزی این نگرانی برطرف شده و بستر خوبی برای تولید کیفی، به موقع، سهل و آسان و به اندازه نهاده ها فراهم می شود.
وی اضافه کرد:راه اندازی باشگاه کشاورزان از ۱۷ ماه قبل کلید خورد و امروز اولین باشگاه در کشور در استان قزوین به عنوان قطب کشاورزی و با استعدادهای فراوان فعالیت خود را به طور رسمی آغاز می کند.
سیف تصریح کرد: از امروز نخستین باشگاه مشتریان کشور با عنوان میز خدمات زنجیره تأمین نهاده‌های کشاورزی در قالب باشگاه کشاورزی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به بهره ‌برداری می ‌رسد.
وی گفت: برای آنکه نهاده‌ها عرضه‌ شده در بخش کشاورزی از استاندارد مناسب و کیفیت برخوردار باشد، نیازمند خدمات پس از فروش هستیم تا کشاورزان نسبت به مصرف نهاده‌های مورد نیاز دانش کافی و لازم را داشته باشند.
سیف تصریح کرد: این موضوع از وظایف زنجیره عرضه است و با رابطه دوسویه با کشاورزان محقق می شود که در این راستا باید از کانال ارتباطی باشگاه مشتریان استفاده کنیم که در این باشگاه خدمات مختلف فنی، مالی، مشاوره‌ای، بازرگانی و اطلاع ‌رسانی به کشاورزان ارائه می ‌شود تا بتوانند از نهاده‌ها استفاده مطلوب تری کنند.
وی ادامه داد: از مهم‌ترین خدمات باشگاه می ‌توان به آزمایش خاک و آب و ارائه نتایج به‌صورت رایگان با تخفیف ۶۰ درصدی، کارت خرید اعتباری از پایانه‌های فروشگاهی و مرتبط شرکت، صدور نسخه مصرف نهاده‌های کشاورزی، ارائه آخرین اطلاعات هواشناسی و مشاوره فنی در حوزه مصرف نهاده‌های کشاورزی، تأمین و تحویل غیرحضوری نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان در محل مورد تقاضا و پاسخگویی به شکایات و دریافت پیشنهادات از دیگر خدمات این باشگاه است.
سیف تصریح کرد: اگر کشاورزان بد حساب نباشند بانک کشاورزی کارت اعتباری به آنها می ‌دهد که با آن می ‌توانند نسبت به خرید نهاده‌های مورد نیاز خود به ‌صورت اقساط اقدام کنند.
وی اضافه کرد: در بین سالهای ۸۸ تا ۹۱ با افزایش شتابان قیمت نهاده های کشاورزی روبرو شدیم و بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان هزینه اضافی ایجاد شد و امروز کمبود نقدینگی ازعمده مشکلات کشاورزان محسوب می شود.
بانک اطلاعاتی در باشگاه کشاورزان ایجاد می شود
سیف بیان کرد: تمام رفتارهای کشاورزان پس از عضویت در باشگاه ثبت و ضبط می شود و سالهای آینده نیز می توان متوجه شد یک کشاورز در هر استان از نظر مصرف سم و کود و کاشت و برداشت چه وضعیتی داشته و چگونه عمل کرده است.
وی اضافه کرد: با دو رویکرد ورود علم به مزرعه و تکامل چرخشی در استفاده از تکنولوژی و علم روز برای کاهش هزینه تولید و افزایش بهره وری این طرح ها اجرایی شده و امیدواریم با مشارکت کشاورزان به اهداف پیش بینی دست یابیم.
فروش نهاده به یک میلیون و ۶۰۰ هزار کشاورز
سیف در ادامه از فروش نهاده به کشاورزان خبرداد و اظهارداشت: سالانه به یک میلیون و ۶۰۰ هزار کشاورز توسط سازمان حمایت خدمات کشاورزی نهاده می فروشیم و این کار کمک موثری به بنیه مالی بهره برداران است.
وی بیان کرد: امسال امیدواریم باشگاه کشاورزان در همه استان های کشور راه اندازی و فعال شود.

1395/03/11
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal