محصولات کشاورزی ایران در مقابل 204 خطر بیمه می شود
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: اکنون 153 نوع محصول کشاورزی در کشور زیر پوشش بیمه قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،محمدابراهیم حسن نژاد در گردهمایی مدیران کل عشایر کشور در چابهار اظهار کرد: در کشور ما محصولات زراعی، دام و طیور با مخاطرات زیادی روبرو هستند و مالکان سالانه ضرر و زیان زیادی را از ناحیه حوادث متحمل می شوند.
وی گفت: خشکسالی، ریزگردها، طوفان، سیل، سرما و گرما خسارات زیادی را به کشاورزان و دامداران کشور وارد می کند.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با بیان اینکه محصولات کشاورزی در ایران در مقابل 204 خطر بیمه می شود، افزود: هنوز بسیاری از خطرات احتمالی، محصولات کشاورزی ما را تهدید می کند.
حسن نژاد خاطرنشان کرد: بیمه متکی به دولت است و حمایت های جدی از کشاورزان و دامداران به عمل می آورد.
وی بیان کرد: بیمه خدمات زیادی به عشایر کشور ارائه می دهد که بیمه دام از آن جمله است و به ازای تلف شدن هر راس گوسفند، یک میلیون و 800 هزار تا 4.5 میلیون ریال غرامت به خسارت دیده پرداخت می شود.
وی گفت: دام های عشایر در مقابل بروز 24 خطر بیمه می شوند که در صورت مواجهه با هر یک از این خطرات، به آنان خسارت پرداخت می شود.
وی ادامه داد: براساس اعلام بانک جهانی، ایران یکی از 10 کشور نخست جهان از نظر فراوانی و تنوع حوادث و بحران های طبیعی است.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی تصریح کرد: براساس آمارها سالانه بیش از 9 میلیون واحد دامی و هشت میلیون قطعه طیور در کشور بیمه می شود.
وی از اقشار مختلف، بویژه کشاورزان، دامداران و عشایر خواست دام و محصول خود را به موقع بیمه کنند تا در صورت وقوع حوادث، متضرر نشوند.
1394/10/23
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal