برگزاری سی و ششمین اجلاس کمیسیون منابع زنده آبی دریای خزر در قزاقستان
سی و ششمین اجلاس کمیسیون منابع زنده آبی دریای خزر طی روزهای اول تا سوم تیر ماه در شهر آستانه مرکز قزاقستان برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، این اجلاس با حضور اعضای کمیسیون شامل کشورهای ایران، روسیه، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان برگزار خواهد شد و در این راستا هیاتی از کشورمان به سرپرستی دکتر حسن صالحی معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران در این اجلاس حضور خواهند داشت.
هدف از تشکیل این کمیسیون، مدیریت منابع زنده آبی دریای خزر به ویژه مدیرت منابع زنده آبی مشترک است.
همچنین ارائه اطلاعات طرفین درباره بهره‌برداری سهمیه صید منابع زنده آبزی، تولید و حفاظت از ذخایر ماهی در سال های 2014 و 2015 میلادی؛ ارائه وضعیت ذخایر منابع زنده آبی در نتیجه تحقیقات دریایی؛ تصویب سهمیه‌های صید منابع زنده آبی دریای خزر برای سال 2016؛ و تهیه و تصویب پیش‌نویس قواعد مراحل مندرج در زیربند 3 ماده 10 موافقت‌نامه حفاظت و بهره‌برداری بهینه از منابع زنده آبی دریای خزر، دستور کار این اجلاس است.
گفتنی است؛ این کمیسیون پس از فروپاشی شوروی سابق تشکیل شده و جمهوری اسلامی ایران از سال 1381 به عضویت این کمیسیون درآمده است و با عنایت به این که این نخستین اجلاس پس از لازم الاجرا شدن موافقت‌نامه حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع زنده آبی دریای خزر به ویژه ذخایر ارزشمند ماهیان منحصر به فرد خاویاری است، از اهمیت خاصی برخوردار است.


1395/03/31
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal