8 هزار و 230 تن خرمای استان بوشهر صادر شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: توسعه فعالیت‌های صادراتی از برنامه‌های مهم جهاد کشاورزی است، به‌ طوری که در ۱۰ ماهه نخست امسال ۸ هزار و ۲۳۰ تن خرما از استان بوشهر صادر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان بوشهر، محمدتقی منوچهری در نشست با کارشناسان باشگاه ایزبورگ روسیه در بوشهر با بیان این که این استان دارای قابلیت‌های مهمی در حوزه اقتصادی و کشاورزی است، اظهار داشت: بوشهر در حوزه کشاورزی در کشت خرما و محصولات صیفی و سبزیجات دارای ظرفیت‌های بالایی است که بخش عمده‌ای از این محصولات صادر می‌شود.
وی با بیان این که استان بوشهر ظرفیت تولید 155‌ هزار تن خرما را دارد، بیان کرد: بوشهر دارای 6 میلیون اصله نخل است که با تولید سالانه 155 هزار تن، بخش عمده‌ای از آن صادر می‌شود.
منوچهری با اشاره به دیگر ظرفیت‌های کشاورزی بوشهر در حوزه سبزیجات گفت: این استان با داشتن قابلیت‌ در دیگر بخش‌های کشاورزی ظرفیت سالانه صادرات 7 هزار و 700 تن شوید دارد.
وی با اشاره به تولید سالانه 600‌ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر بیان کرد: با تولید این میزان محصول گوجه‌فرنگی امکان صادرات 200 هزار تن محصول گوجه فرنگی از استان بوشهر فراهم است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر، صادرات 15 هزار تن کدو، 15 هزار تن بادمجان و 5 هزار تن فلفل دلمه را از دیگر ظرفیت‌های صادراتی استان بوشهر دانست.
وی با اشاره به این که پرورش زنبور عسل یکی دیگر از ظرفیت‌های استان بوشهر است، خاطرنشان کرد: با توجه به تولید بهترین نوع عسل در بوشهر زمینه صادرات 30 تن عسل از استان فراهم است.
منوچهری با اشاره به کشت گیاه آلوئه‌ورا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: خاستگاه کشت گیاه آلوئه‌ورا در اراضی کم‌آب در استان بوشهر فراهم است که امکان صادرات 2 هزار تن آلوئه‌ورا از استان بوشهر مهیاست.
1394/11/21
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal