احداث باغ در زمین های شیب‌دار در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی
رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: دولت و وزارت جهاد کشاورزی مصمم است، واگذاری زمین برای احداث باغ در زمین‌های شیب‌دار و رفع تداخلات زمین‌ها را به نتیجه رسانده و حل کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌‍رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی مازندران، قباد افشار در نشست کمیته رفع تداخلات اراضی، خواستار حل مشکل سند مالکیت زمین مردم استان شد و اظهار کرد: حاکمیت و نظام‌، خواهان این هستند هرچه سریع‌تر مشکل سند مالکیت مردم حل شود.
وی با بیان این که باید بین روستاییان و متخلفان و سوءاستفاده‌گران فرق گذاشته شود، گفت: در برنامه ششم توسعه مقام معظم رهبری ابلاغ کردند تثبیت جمعیت روستاییان و حمایت از آن‌ها برای مهاجرت معکوس به روستاها در دستور کار جدی قرار گیرد.
رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: تمام اختیارات و تصمیم‌گیری سند مالکیت با استان است و سازمان جهاد کشاورزی با مشارکت اداره ‌کل منابع طبیعی، ثبت اسناد و املاک و سازمان امور اراضی موانع و مشکلات را رفع کنند.
افشار با اشاره به تصمیم دولت برای واگذاری زمین برای احداث باغ در اراضی شیب‌دار تصریح کرد: مازندران باید در بحث رفع تداخلات اراضی ملی و مردم به طور جدی وارد شده و برخورد کند و از نظر تأمین اعتبار برای این امر مشکلی وجود ندارد و به هر میزان که نیاز باشد، تأمین اعتبار می‌شود.
رییس سازمان امور اراضی کشور با بیان این که 50 درصد روستا‌های مازندران دارای مشکلات تداخلات هستند، گفت: باید برنامه‌ریزی برای رفع این موضوع در دستور کار قرار گیرد و مشکلات تداخلات روستا‌ها با سرعت بالا و برنامه‌ریزی مدون حل شود.
افشار ادامه داد: روستاها چه رفع تداخل شوند و چه نشوند باید نقشه کاداستری تهیه شود و به اداره ثبت اسناد و املاک فرستاده و سند صادر شود.
در این نشست دلاور حیدرپور رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز اظهار کرد: تاکنون در 12 روستا برای 2 هزار و 100 هکتار کار نقشه‌برداری آغاز شده که برای 500 هکتار 50 درصد نقشه‌برداری، 300 هکتار 95 درصد و برای یک هزار و 350 هکتار صددرصد نقشه‌برداری به اتمام رسیده است.
وی با بیان این که کار نقشه‌برداری یک هزار و 251 هکتار در هشت روستا به اتمام رسیده است، گفت: سه روستا با 863 هکتار تصمیم‌گیری شده و آماده صدور سند است.
1394/08/04
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal