1 ميليون هكتار از اراضي شيبدار به باغات تبديل مي شود

مديركل دفتر حفاظت خاك و فرسايش سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور گفت: با تصويب آئين نامه توسعه اراضي شيبدار، در برنامه اي هفت ساله بالغ بر يك ميليون و 300 هزار هكتار از اراضي شيبدار به باغات تبديل مي شوند.

پرويز گرشاسبي در گفتگو با مهر با اشاره به تصويب ضوابط اجرايي واگذاري اراضي شيبدار در دولت به منظور تبديل اراضي شيبدار به باغات، گفت: با تصويب آئين نامه توسعه اراضي شيبدار و ابلاغ آن به سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري در برنامه اي 7 ساله بالغ بر يك ميليون و 300 هزار هكتار از اراضي رها شده در بخش كشاورزي تبديل به باغات مي شود، كه اين امر تحقق حفاظت خاك را در بردارد.

مديركل دفتر حفاظت خاك و فرسايش سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور با اشاره به عدم ابلاغ اين آئين نامه به سازمان بيان كرد: در صورت ابلاغ اين آئين نامه به سازمان در دو سال باقي مانده از برنامه چهارم توسعه وهمچنين درقالب برنامه اي 5 ساله، تغييركاربري دراراضي شيبدار، رها شده و در اراضي منابع طبيعي كم بازده با انجام اقدامات آبخيزداري ضمن توسعه باغات، حفاظت خاك و كاهش تبخير آب را محقق مي نمايد.

وي تصريح كرد: بر اساس اين مصوبه سازمان جنگلها، ‌مراتع و آبخيزداري كشور موظف است نسبت به استعداد يابي و تدوين طرح جامع آبخيزداري و ارايه برنامه ‌ريزي در قالب حوزه‌هاي آبخيز اقدام كند.

به گزارش مهر، هيئت وزيران به منظور جلوگيري از فرسايش خاك و تبديل اراضي شيبداركم بازده به باغات و اجراي طرحهاي جديد آبخيزداري، ضوابط اجرايي واگذاري اراضي شيبدار را در 5 تيرماه سالجاري تصويب كرد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir
pr@agri-jahad.ir

1387/04/10
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal