خرید حمایتی شیر تا متعادل شدن بازار ادامه دارد

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران: خرید حمایتی شیر خام تا زمانی که قیمت شیر در بازار به تعادل برسد، ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از واحد مرکزی خبر، حسین صفایی با اشاره به اینکه قیمت خرید شیر خام از دامداران از  پارسال در بازار کاهش یافت، افزود : سال گذشته قیمت خرید هر کیلو شیر خام از دامدار 1300 تومان تعیین شد اما صنایع لبنی شیرخام را با قیمتی کمتر از 1000 تومان از دامدار خریداری کرد و این مسئله سبب زیان دامداران شد.

وی گفت : دولت امسال برای جلوگیری از زیان دامداران قیمت خرید هر کیلو شیر خام را  1440 تومان اعلام کرد اما صنایع لبنی شیر با بار میکروبی زیر 100 هزار و  2 و سه دهم درصد چربی را 1200 تومان خریداری کردند.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت : هم اکنون با تعدادی از کارخانه های تولید شیر خشک قرارداد داریم و روزانه  150 تا 400 تن شیرخام به این کارخانه ها تحویل می شود.

صفایی درباره تاثیر اجرای طرح خرید حمایتی شیر خام افزود : در برخی مناطق و استانها قیمت خرید شیرخام از دامداران در صنایع و کارخانه های لبنی ، هر کیلوگرم از 1200 تومان به 1300 تومان افزایش یافته است اما تا قیمت مصوب و مورد نظر هنوز فاصله دارد.

وی درباره چگونگی پرداخت بهای شیرخام به دامداران گفت : بخشی از دامداران که متقاضی دریافت نهاده و علوفه بودند طلب خود را دریافت کردند اما در بخش پرداخت نقدی به دامدار بدهکاریم.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی افزود : متاسفانه سه بانکی که قرار بود برای خرید حمایتی شیر خام به این سازمان تسهیلات بدهند هیچ پولی پرداخت نکردند.

1393/10/15
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal