موجودی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی به 630 میلیارد تومان رسیده است

 مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: موجودی این صندوق امسال به 630 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،عبدالکریم رضوی اردکانی در جلسه هم اندیشی مدیران صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی خراسان جنوبی در بیرجند افزود: اگر این میزان اعتبار به طور مساوی و بر اساس سهم تولید بین استان ها تقسیم شود، سهم هر استان 19.8 میلیارد تومان خواهد بود.

وی یادآور شد: امروز خراسان جنوبی در بین صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی جایگاه سوم کشوری قرار گرفته و سهم این استان از اعتبارات صندوق 40 میلیارد تومان است.

رییس هیات مدیره شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: دلیل این موضوع آن است که نوع نگاه شرکت به خراسان جنوبی فقط تولید نبوده، بلکه در این استان پتانسیل ها و مشکلاتی وجود دارد که به هر دو توجه شده است.

رضوی افزود: در همین راستا تصمیم گرفتیم امسال با فرمانداران خراسان جنوبی تفاهم نامه ای منعقد کنیم تا بتوانیم سرمایه صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی این استان را تا مبلغ 6 میلیارد تومان افزایش دهیم.

وی همچنین از انعقاد تفاهم نامه با شرکت پست بانک، کمیته امداد و دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری خبر داد و گفت: تفاهم نامه ای با دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری منعقد می شود که طرح آن به صورت آزمایشی در خراسان جنوبی اجرا خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز گفت: با وجود طبیعت نامهربان منطقه، این خطه یکی از قطب های کشاورزی در برخی اقلام خاص در سطح کشور است.

هاشم ولی پور مطلق افزود: رتبه نخست تولید زرشک جهان، رتبه نخست تولید عناب کشور، رتبه دوم تولید زعفران ایران، رتبه سوم پنبه ایران و تولید 40 میلیون قطعه مرغ در سال حاوی این پیام است که تمامی این موفقیت های حاصل مجاهدت و برنامه ریزی درست بهره برداران بخش کشاورزی و نیز همکاران ما در سازمان جهان کشاورزی استان است.

 

1394/03/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal