اختصاص 1 میلیارد دلار از اعتبارات مهار آب‌های مرزی به استان اردبیل
استاندار اردبیل گفت: یک میلیارد دلار اعتبار از محل اعتبارات مهار آب‌های مرزی به اردبیل اختصاص یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل، مجید خدابخش در مراسم جشن انقلاب اردبیل با حضور معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و دیگر مسوولان استان با بیان این که به برکت دولت تدبیر و امید یک میلیارد دلار از هشت میلیارد دلار اعتبارات دفتر مقام معظم رهبری در بخش آب‌های مرزی به استان اردبیل اختصاص یافته است، اظهار داشت: با این اعتبار 60 هزار هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل خواهد شد.
وی افزود: تقویت زیرساخت‌های کشت و صنعت مغان و پارس باید در اولویت کاری دست‌اندرکاران بخش کشاورزی باشد. از طرف دیگر راه  توسعه و عمران و آبادانی بخش کشاورزی در استان در سایه ایجاد شرکت کشت و صنعت‌های جدید و مدرن خواهد بود.
استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: تمامی مسوولان استانی سعی و تلاش دارند تا به زودی منطقه آزاد تجاری را نیز در اردبیل به تصویب برسانند تا ضمن ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی زمینه‌های توسعه، عمران و آبادانی استان را به ویژه در بخش کشاورزی فراهم کنند.
وی ادامه داد: تولید زعفران باید بیش از پیش در استان مورد توجه قرار گیرد زیرا در کمترین سطح کشت، بیشترین میزان درآمد را می‌توان به دست آورد به طوری که یک بانوی ساکن شهرستان نمین با کاشت فقط 1500 مترمربع زعفران به میزان دو کیلوگرم زعفران به درآمد 9 میلیون تومان در یک سال دست یافت.
خدابخش، ضمن تبریک مجدد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برای دست اندرکاران بخش کشاورزی به خصوص امور دام آرزوی موفقیت کرد.1394/11/24
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal