خوزستان مي تواند 25 درصد محصولات كشاورزي مورد نياز كشور را تامين كند

معاون توليدات گياهي وزرارت جهاد كشاورزي در آبادان گفت: 14 درصد محصولات كشاورزي كشور در استان خوزستان توليد مي شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛""ناصر توكلي"" در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به پتانسيل هاي بالقوه اي كه در استان خوزستان وجود دارد اين استان مي تواند 25 درصد محصولات كشاورزي مورد نياز كشور را تامين كند.

وي اظهار داشت: از نظر پتانسيل هاي موجود در بخش كشاورزي استان خوزستان از اهميت ويژه اي برخوردار است.

معاون وزيرجهادكشاورزي افزود: همه ساله اعتبارات ملي و استاني براي توسعه بخش كشاورزي در نظر گرفته مي شد ولي با توجه به عنايت خاص رييس جمهوري در ايجاد يك فرصت طلايي براي بحث توسعه كشاورزي اعتبارات نامحدودي در بحث توسعه كشاورزي در نظر گرفته شده و استان خوزستان نيز جز استان هاي پيشرو در جذب اين اعتبارات بوده است.

توكلي با اشاره به اثر منفي جنگ تحميلي در باغات كشاورزي شهرستان هاي آبادان و خرمشهر افزود:11 هزار هكتار از نخيلات اين شهرستان ها نياز به بازسازي ، اصلاح و توسعه دارند.

وي از تشكيل تيم كارشناسي براي طراحي و بازسازي نخيلات شهرستان آبادان و خرمشهر خبر داد و گفت: در تلاش هستيم تا با مشاركت مردم نسبت به احياء و بازسازي كشاورزي دو شهرستان اقدامات شايسته اي انجام دهيم.

معاون توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي افزود: اقدام زيرساختي براي استفاده از طرح هاي زهكشي و آبياري در10 هزار هكتار از زمين هاي منطقه انجام شده و آماده استفاده است و بايد نسبت به تسطيح و توسعه نخيلات در اين زمين ها تلاش شود.

1391/07/24
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal