تفاهم نامه صادرات فرآورده‌های شیلاتی ایران به روسیه امضاء شد

سازمان دامپزشکی کشور و سرویس فدرال نظارت دامپزشکی و بهداشت نباتی فدراسیون روسیه تفاهم‌نامه‌ای به امضا رساندند که بر اساس آن، مجوز صادرات فرآورده‌های شیلاتی به کشور روسیه و اتحادیه گمرگی اورآسیا رسما صادر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، بر اساس این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر الکسی الکسینکو معاون مدیرکل سرویس فدرال نظارت دامپزشکی و بهداشت نباتی فدراسیون روسیه و دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور رسید، نمایندگان سرویس فدرال نظارت دامپزشکی و بهداشت نباتی فدراسیون روسیه رسما مجوز صادرات فرآورده‌های شیلاتی را به فدراسیون روسیه و تایید کردند.

همچنین طی توافقات انجام شده، طرف ایرانی تمایل خود را به صادرات دام و فرآورده‌های خام دامی از جمله گوشت طیور، تخم مرغ نطفه‌دار، تخم مرغ خوراکی، عسل و محصولات زنبورداری، روده و پوست گاوی اعلام کرد و طرف روسی متعهد شد در اسرع وقت مقررات پیش‌بینی شده در قوانین روسیه و اتحادیه گمرکی اورآسیا را در این خصوص به سازمان دامپزشکی کشور اعلام کند.

بر اساس این تفاهم‌نامه،‌ ظرف سه ماه آینده تیمی از کارشناسان روسی جهت ارزیابی نهایی شرایط بهداشتی کشور در زمینه گوشت طیور و لبنیات به ایران سفر می‌کنند تا در آینده، مجوز صادرات به فدراسیون روسیه و اتحادیه گمرکی اورآسیا نیز صادر شود.

یادآور می‌شود؛ هیات روسی، به منظور تایید نهایی صادرات محصولات شیلاتی، امضای پروتکل همکاری دوجانبه، تسهیل در صدور مجوزهای بهداشتی صادرات، آشنایی با کشتارگاه‌های طیور و صنایع لبنی ایران و همچنین افزایش آگاهی شرکت‌های صادرکننده فرآورده‌های شیلاتی با ضوابط و مقررات فدراسیون روسیه و اتحادیه گمرکی اورآسیا (روسیه، قزاقستان و بلاروس) به ایران سفر کردند.

بازدید از واحدهای تولید و فرآوری محصولات شیلاتی، گاوداری صنعتی، صنایع لبنی، مزارع جوجه‌کشی و همچنین کشتارگاه صنعتی طیور از برنامه‌های سفر یک هفته ای هیات روسی در ایران بود.

1393/10/03
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal