اتاق ارزیابی حسی کنسرو زیتون در قزوین راه‌اندازی می‌شود

قائم مقام معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، با توجه به دارا بودن بستر مناسب در استان قزوین، بر راه‌اندازی اتاق ارزیابی حسی کنسرو زیتون در این استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی قزوین، مهندس جهانگیر عرب در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی ارزیابی حسی کنسرو زیتون که با حضور عضو کمیسیون ارزیابی بین‌الملل زیتون ایتالیا و مسوولان طرح زیتون 13 استان کشور در باغستان این سازمان برگزار شد، گفت: پس از برگزاری موفقیت‌آمیز کارگاه سه روزه آموزشی و نظر شورای بین‌المللی زیتون و دفتر زیتون وزارت جهاد کشاورزی؛ اتاق ارزیابی حسی کنسرو زیتون در قزوین راه‌اندازی می‌شود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این دوره آموزشی، تولید محصول با هدف افزایش درآمد و سلامت جامعه توسط تولید کنندکان و بهره‌برداران است.

مهندس عرب تصریح کرد: در محصول زیتون یکی از عواملی که باعث پایداری در سلامت می‌شود، افزایش دانش مردم نسبت به خرید کالایی است که تهیه می‌شود.

قائم مقام معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر این که، انتقال دانش به مردم، با کمک شورای بین‌المللی زیتون امکان‌پذیر است، خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم زیتون را به عنوان یک محصول ترویج کنیم اما دانش ارزیابی این محصول را به مردم انتقال ندهیم.

در این مراسم، دکتر نیازعلی ابراهیمی‌پاک رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین، گفت: ایجاد اتاق ارزیابی حسی زیتون در استان، می‌تواند نقطه اتصال بیشتر همکاری با بخش خصوصی برای تولید محصول سالم را فراهم کند.

وی با اشاره به تولید محصول باکیفیت افزود: مردم بابت پولی که برای خرید یک محصول هزینه می‌کنند، باید محصول خوب و باکیفیت در دسترس آنها قرار گیرد.

1394/05/27
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal