حضور 300 شرکت تولید کننده در نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات کشاورزی و مکانیزاسیون مشهد

نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ماشین‌آلات، نهاده‌ها و مکانیزاسیون) با حضور فعال 300 شرکت تولید کننده برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی، مهندس مجتبی مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان مطلب فوق و ضمن اشاره به تامین تسهیلات 105 میلیارد تومانی مکانیزاسیون کشاورزی در خراسان رضوی طی دو سال اخیر گفت: با این تسهیلات 1800 دستگاه تراکتور، 47 دستگاه کمباین، 650 دستگاه ادوات کشاورزی، 25 دستگاه بذرکار کشت مستقیم و ... توسط کشاورزان خریداری شده است.
وی ادامه داد: در سال 94 ضریب اشتغال بخش کشاورزی در خراسان رضوی  3/5 در صد افزایش داشته و دلیل آن هم تامین تسهیلات 100 میلیارد تومانی بوده است که موجب رونق کارخانجات لوازم و ادوات کشاورزی شده است.
این مقام مسئول تعداد تراکتورهای موجود در سطح خراسان رضوی را 31 هزارو 700 دستگاه بیان کرد که حدود 11 هزار دستگاه آن نیاز به نوسازی ناوگان دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از وجود 150 میلیار تومان طرح آماده آبیاری نوین خبر داد و گفت: در سال 94 اعتبار مصوب آبیاری تحت فشار در استان 70 میلیارد تومان (برای 20 هزار هکتار) بوده که 30 میلیارد تومان آن تاکنون تخصیص یافته است.
گفتنی است؛ نمایشگاه مکانیزاسیون سال جاری در سطح 18 هزار متر مربع و با حضور شرکت‌هایی از ایتالیا، اسپانیا، چین، آلمان، اتریش، کانادا، فرانسه و ترکیه از تاریخ 29 بهمن ماه تا دوم اسفند ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی برگزار خواهد شد.

1394/11/28
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal