استان گلستان می تواند قطب صنایع تبدیلی کشاورزی کشور شود

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: گلستان قطب صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان گلستان، مهندس محمود حجتی در جریان بازدید و افتتاح پروژه‌های باغ های مرکبات در هاشم‌آباد گرگان گفت: به علت کمی آب در کشور باید منابع آبی را مدیریت کرد و گریزی غیر از استفاده از تکنولوژی‌های جدید در حوزه آبیاری نیست.

وی همچنین در بحث اراضی شیبدار افزود: کشت و تبدیل اراضی شیبدار به باغ های مثمر نیاز به تصمیم، اقدام جدی و کار جهادی دارد و باید کار را شروع کرد و نباید چنین طرح‌ها و پروژه‌هایی را صرفا به بودجه‌های مشخص گره زد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که در سفر کاروان تدبیر و امید به گلستان، پروژه‌هایی محوری افتتاح می‌شود که نقش بسزایی در توسعه استان خواهند داشت، اظهار داشت: استان گلستان از این ظرفیت و پتانسیل برخوردار است که به قطب صنایع تبدیلی کشاورزی کشور تبدیل شود.

همچنین دکتر مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان در این بازدید، گفت: این باغ های مرکبات افتتاح شده، با سطح زیر کشت 30 هکتار با استفاده از سیستم آبیاری نوین در بهینه‌سازی مصرف آب نقش مهمی دارد و با کاشت درختان اصلاح شده، محصول این باغات طی دو سال به بهره‌برداری می‌رسد و همچنین تحمل سرمای 11 درجه زیر صفر را دارد.

وی افزود: پروژه‌هایی که در سفر کاروان تدبیر و امید و به دست وزیر جهاد کشاورزی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، نقشه توسعه کشاورزی استان را دگرگون خواهد کرد.

1393/09/12
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal