مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي: طرح جامع صنايع تبديلي‌وتكميلي تعاوني‌ها در دست اقدام است

طرح خريد توافقي جايگزين مناسبي براي خريد تضميني است      

سرويس: كشاورزي و دامپروري

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - بجنورد

سرويس: كشاورزي و دامپروري

 

طرح خريد توافقي محصولات كشاورزي جايگزين مناسبي براي خريد تضميني است.

به گزارش خبرنگار كشاورزي ايسنا، دكتر محمدعلي شم‌آبادي ـ معاون وزير جهاد كشاورزي و مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي ـ در آيين معارفه رييس جديد سازمان تعاون روستايي خراسان شمالي اظهار كرد: اجراي طرح خريد توافقي باعث شده تا ميزان خريد تضميني محصولات در سال 85 نسبت به سال گذشته كاهش يابد.

شم‌آبادي خاطرنشان كرد: سال گذشته 560 هزار تن محصولات كشاروزي به صورت تضميني خريده شد كه با كاهش خريد تضميني و رويكرد كشاورزان به فروش توافقي پيش‌بيني مي‌شود امسال حدود 300 هزار تن كاهش خريد تضميني نسبت به ميزان سال گذشته در محصولات مشابه داشته باشيم.

او افزود: قانون خريد تضميني محصولات براي حمايت از توليدكننده داراي مشكلاتي است به طوري كه اين قانون اكنون مسير انحرافي را طي مي‌كند و باعث نزول كيفيت محصولات، بي‌توجهي به چرخه توليد و در نهايت تحميل ضرور و زيان‌هاي بالا به دولت و دستگاه مباشر مي‌شود.

شم‌آبادي هدايت، نظارت و آموزش تشكل‌ها ، بازاريابي محصولات، بسته‌بندي و فروش را از اهداف اصلي اين سازمان ذكر كرد و يادآور شد: بازاريابي به عنوان موتور محركه اقتصاد است كه متاسفانه در كشور ما به اين بخش حتي به عنوان يك پست سازماني نيز توجه نشده است حال آنكه در هر عرصه‌اي كه بخواهيم وارد شويم ابتدا بايد بازاريابي كنيم.

مديرعامل سازمان مركزي تعاون روستايي از ايجاد تحولي بزرگ در اين سازمان خبر داد و گفت: با اين تحول سرمايه‌گذاران با اطمينان و خاطر آسوده در اين بخش سرمايه‌گذاري خواهند كرد.

شم‌آبادي با بيان اين كه اين طرح در حال حاضر اجرايي شده و در آستانه تحويل برگ سهم اعضا تشكل‌ها هستيم، افزود: واحدها و صندوق‌هاي اعتباري ايجاد مي‌شود تا با به كارگيري سرمايه‌هاي پراكنده و راكد تشكل‌ها بتوانيم كارهاي بزرگي را انجام دهيم.

وي هم‌چنين عنوان كرد: در بحث بسته‌بندي و صنايع تبديلي نيز كه براي كاهش ضايعات و فساد محصولات كشاورزي انجام مي‌شود، با مشكلاتي كه مواجه هستيم كه در اين رابطه سازمان طرح جامع صنايع تبديلي و تكميلي محصولات كشاورزي از طريق شبكه تعاوني‌هاي روستايي، كشاورزي و توليدي را در دست اقدام دارد.

در اين آيين محمدحسن اله‌ياري به عنوان رييس جديد سازمان تعاون روستايي استان خراسان شمالي معرفي و از زحمات مهندس محمودآبادي رييس پيشين اين سازمان قدرداني شد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
1385/10/20
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal