صيانت از جنگل ها و فضاي سبز با استفاده از توانمندي جوامع محلي

رييس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور بر نهادينه شدن نقش مردم در حفاظت از منابع طبيعي تاكيد كرد.به گزارش ايرنا،عليرضا اورنگي در پايان گردهمايي دو روزه تبيين راهبردهاي مديريت اكو سيستم هاي جنگلي كشور در تبريز گفت: نهادينه شدن نقش مردم در حفاظت، احيا و بهره برداري از منابع ملي و طبيعي كشور مي تواند در توسعه جنگل ها و فضاي سبز موثر واقع شود.

وي اثر بخشي تشكل هاي مردمي را مهم دانست و گفت: يكي از محوري ترين و اصلي ترين رويكرد سازمان در صيانت از جنگل ها و فضاي سبز استفاده از توانمندي جوامع محلي در جنگل هاست.

رييس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري كشور زراعت چوب را يكي از مولفه هاي مهم و اصلي دانست و تاكيد كرد با تحقق اين امر علاوه بر محافظت از جنگل ها، فضاي سبز با طرح هاي جنگل كاري در كشور توسعه خواهد يافت.

اورنگي با اشاره به اينكه ما در كشور توان علمي و كارشناسي خيلي خوبي داريم، افزود: اگر بتوانيم با مجامع بيروني هماهنگي لازم را داشته باشيم برنامه هاي توسعه جنگل ها به موقعيت ممتاز خواهد رسيد.

وي با انتقاد از اينكه ارزش گذاري خوبي براي منابع طبيعي صورت نمي گيرد، ابراز اميدواري كرد دانشگاه ها، محافل علمي و تحقيقاتي با درك صحيح از توسعه پايدار در تبيين اهميت جنگل ها نقش خود را به خوبي ايفا كنند.

اورنگي حفظ جنگل ها و مراتع و فضاي سبز را در تحقق توسعه پايدار مهم خواند و گفت: نبايد رشد، توسعه و ساخت و سازها باعث قرباني شدن منابع طبيعي و محيط زيست شود.

1391/04/25
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal