عرضه و تقاضا در بازار گوشت مرغ متعادل شده است

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: عرضه و تقاضا در بازار گوشت مرغ به تعادل رسیده است و نیازی به خرید تضمینی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،حسن رکنی در گفتگو با واحد مرکزی خبر با اشاره به اینکه در ماه گذشته برای ایجاد تعادل در بازار گوشت مرغ شرکت پشتیبانی امور دام مرغ مازاد تولید کنندگان را خریداری و ذخیره سازی کرده است ، افزود: دیگر نیازی برای خرید گوشت مرغ وجود ندارد.

وی گفت: اما شرکت پشتیبانی امور دام هر زمان که ضروری باشد با قیمت منطقی برای خرید مازاد تولید مرغداران آمادگی لازم را دارد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی بر اجرای برنامه تولید در صنعت مرغداری تاکید کرد و افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده میزان تولید سالانه 5 درصد افزایش دارد و در برخی ماه های سال که تعادل عرضه و تقاضا با نوسان مواجه می شود میزان صادرات را افزایش خواهیم داد.

رکنی گفت : تقویت و تسریع صادرات گوشت مرغ مهمترین محور برنامه تولید است.

وی افزود: تا سال گذشته سرعت صادرات از میزان تولید در کشور کمتر بوده اما در 6 ماه امسال میزان صادرات از مدت مشابه سال قبل 80 درصد بیشتر شده است.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون 10 کشور در خاورمیانه از مهمترین مشتریان گوشت مرغ در منطقه هستند و برای صادرات به بازار این کشورها برنامه ریزی شده است.

رکنی ، بازار روسیه را بهترین ظرفیت برای صادرات دانست و افزود : بازار روسیه 200 هزار تن ظرفیت صادرات گوشت مرغ دارد که پس از نهایی شدن پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

وی گفت:‌ هم اکنون پروتکل های بهداشتی برای صادرات شیر و انواع آبزیان با روسیه نهایی شده است و این محصولات صادر می شود.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: پروتکل بهداشتی صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ نیز به زودی نهایی و بخش قابل توجهی از مازاد تولید مرغ و تخم مرغ به روسیه صادر می شود.

رکنی همچنین از تدوین برنامه ای با مشارکت اتحادیه ها و تشکل های صنعت مرغداری خبر داد و گفت: این برنامه به گونه ای طراحی شده است که کمترین نوسان را در تولید داشته باشیم و صاحبان صنایع نگاه ویژه ای به صادرات داشته باشند.

وی افزود: برای حضور موفق در بازارهای منطقه ای و بین المللی باید وزن و اندازه مرغ کوچکتر و سبک تر از تولید فعلی باشد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: نژادهای مرغ گوشتی که هم اکنون در کشور تولید می شود از بهترین نژادهاست و با سرعت بالای رشد ، بهره وری قابل قبولی دارد.


1393/09/09
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal