نخستین نشست مشترک کمیته کشاورزی ایران و فرانسه خردادماه برگزار می شود

مدیرکل دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی گفت:نخستین نشست مشترک کمیته کشاورزی ایران و فرانسه خردادماه امسال همزمان با نمایشگاه اگروفود برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، هومن فتحی در حاشیه دومین دور نشست مقدماتی کمیته مشترک کشاورزی ایران و فرانسه افزود: هدف از تشکیل این کمیته مشترک، نظارت بر حسن اجرای تفاهمات وزیر جهاد کشاورزی ایران و وزیر کشاورزی فرانسه و روند همکاری‌های دو کشور است.

وی با اشاره به اینکه از زمان تشکیل این کمیته، جلسه مشترکی بین دو کشور برگزار نشده است، افزود: وزیران کشاورزی ایران و فرانسه در خردادماه سال 93 توافق کردند که تحریم‌های غرب در توافقات و روابط کشاورزی دو کشور دخالت داده نشود.

وی خاطرنشان کرد: دو کشور در زمینه همکاری در زمینه بذر، تحقیقات، زراعت، باغبانی، شیلات و دام و طیور توافق کرده‌اند و نظر به وسعت کار با فرانسه، مقرر شد کمیته مشترک کشاورزی دو کشور تشکیل شود.

فتحی با بیان اینکه نمایندگان دو کشور برای تشکیل این کمیته تعیین شده‌اند، تصریح کرد: ترکیب اعضای این کمیته شامل بخش دولتی و خصوصی است و مسائل حوزه کشاورزی توسط این کمیته پیگیری می‌شود.

1394/01/24
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal