دوره آموزشی آسیب‌شناسی زندگی ویژه زنان شاغل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد
دوره آموزشی آسیب‌شناسی زندگی در دوران معاصر برای جمعی از بانوان کارمند وزارت جهاد کشاورزی توسط کمیسیون بانوان شاغل این وزارت امروز در سالن نعمتی جم برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، این دوره آموزشی با هدف شناخت و افزایش میزان تحمل، استقامت و تاب‌آوری افراد در مقابل جزر و مدهای زندگی و تغییرات آن برای ارتقای سلامت افراد برگزار شد.
در این دوره آموزشی، سرکار خانم الهام زارعی دوست عضو کلینیک پایش و مشاور مرکز شهید شوریده وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که تاب‌آوری، پایداری در برابر آسیب‌ها و حضور فعال و سازنده در محیط پیرامونمان است، گفت: تاب‌آوری توانایی عبور از سختی‌ها و ترمیم خویش است زیرا افراد تاب‌آور می‌توانند با وجود قرار گرفتن در معرض تنش و مقابله سالم با آن، شایستگی فردی و اجتماعی خود را بالا ببرند.
زارعی دوست، توقف تفکر فرایند مقصریابی، تقویت خودآگاهی هیجانی، شناخت باورهای نامعقول در کاهش هوش هیجانی و شناخت خطاهای شناختی و عدم وجود تفکر سیاه و سفید را از جمله راه‌های آموزش تاب‌آوری در افراد برشمرد.
وی افزود: افراد با افزایش احساس ارزشمندی، عدم وجود رفتار خودشکنانه، وجود منبع کنترل درونی و مهارت در حل مسائل و ... می‌توانند به افراد تاب‌آور تبدیل شوند.
مشاور مرکز شهید شوریده با بیان این که از نظر جامعه‌شناختی، تاب‌آور بودن بیشتر اکتسابی است، گفت: جامعه، خانواده و اطرافیان می‌توانند در ایجاد آستانه تحمل افراد موثر باشند بنابراین تاب‌آور بودن بیشتر جنبه اکتسابی دارد.
به گفته وی، افراد تاب‌آور، با اعتماد به نفس بالا، انعطاف‌پذیر و به آینده خوشبین و امیدوارند و علاوه بر توانایی بهره‌وری از حمایت اجتماعی، به دنبال راهکاری برای حل مسائل پیش روی خود هستند.

1394/10/21
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal