امسال بيش از 530 هزار تن انار از سطح باغات كشور برداشت مي‌شود

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي مهندس آقا رضا فتوحي مديركل امور ميوه هاي وزارت جهادكشاورزي گفت: هم اكنون بيش از 74 هزار هكتار باغ انار در سطح كشور احداث شده كه از اين ميزان 67 هزار هكتار به مرحله توليد رسيده است و پيش بيني مي شود در سالجاري پس از سرمازدگي سال 86 بيش از 530 هزار تن انار در سطح باغات مثمر كشور توليد و برداشت شود.

وي افزود : سرمازدگي سال 86 موجب شد نيمي از 67 هزار هكتار باغ انار كشور كف برشوند و اكنون پس از گذشت دوسال سطوح كف بر شده به سطح مطلوبي از توليد انار رسيده اند.

مديركل امورميوه هاي وزارت جهادكشاورزي يادآور شد: ميوه انار از جمله محصولات كاملاً ارگانيك كشور محسوب مي شود كه در آن از سموم شيميايي به هيچ وجه استفاده نشده و مصرف كودهاي شيميايي نيز كنترل شده است.

مهندس فتوحي گفت: شهرستان ساوه در استان مركزي با در اختيار داشتن 8100 هكتار باغ انار سالانه بيش از 40 هزار تن از اين محصول را توليد مي كند و از اين رو بزرگترين شهرستان انار خيز كشور محسوب مي شود.

وي افزود: در دو سال اخير سالانه حدود 5 هزار هكتار باغ جديد انار در كشور احداث شده كه اين ميزان 2 هزار هكتار بيشتر از اهداف برنامه چهار توسعه بوده است.

وي خاطر نشان ساخت: استان هاي فارس، مركزي ، اصفهان ، يزد، خراسان رضوي، قم و خراسان جنوبي به ترتيب از نقاط مهم توليد انار در كشور محسوب مي شود كه وزارت جهاد كشاورزي برنامه هاي توسعه، اصلاح و مكانيزه كردن باغات را در آن در دست اجرا دارد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

1388/08/03
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal