تخصیص کد 16 رقمی حفظ نباتات به 238 هزار نفر از کشاورزان

رئیس کلینیک‌های گیاهپزشکی کشور گفت: در حال حاضر 4 هزار و 500 کارشناس در یک هزار و 49 شبکه مراقبت کلینیک‌های گیاهپزشکی کشور مشغول فعالیت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی قزوین، مهندس عصار در همایش "سهم من از سلامت" که با حضور معاونین، مدیران و کارشناسان، باغداران و کشاورزان پیشرو در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد، اظهار داشت: کلینیک‌های گیاهپزشکی نقش حد واسط بین بخش دولتی و خصوصی دارند و همه دستورالعمل‌هایی که بخش دولتی و سازمان حفظ نباتات دارند را در مزرعه و باغ اجرا می‌کنند.

وی گفت: در حال حاضر کلینیک‌های گیاهپزشکی بخش زیادی از سطوح زیر کشت و تولید محصولات کشاورزی را زیر پوشش قرار می‌دهند.

مهندس عصار با  اشاره به اهمیت امنیت غذایی در جامعه گفت: سلامت، کفایت، مغذی و در دسترس بودن محصول چهار مقوله مهم در بحث امنیت غذایی است که باید به آنها توجه شود.

وی ادامه داد: از 607 عامل خسارت‌زا که توان خسارت‌زایی تا صد درصد را به محصول غذایی دارد، سلامت و کفایت محصول هر دو در کنار هم در تولید محصولات کشاورزی مهم و اساسی است.

رئیس کلینیک‌های گیاهپزشکی کشور اظهار داشت: قبل از سال 1385 سم به صورت یارانه‌ای عرضه می‌شد و از آن سال به بعد سموم یارانه حذف و یارانه به سمتی رفت که در جهت سلامت محصول و گسترش شبکه مراقبت پیش‌آگاهی خرج شود که بخشی از آن به کلینیک‌های گیاهپزشکی برگشت داده شد.

وی بر لزوم توجه دقیق به اجرای مدیرت تلفیقی محصول و اجرای درست قانون تاکید کرد.

این مقام مسئول، تخصیص کد 16 رقمی حفظ نباتات به 238 هزار نفر از کشاورزان جهت بهره‌مند شدن از خدمات بهتر و بیشتر و همچنین ایجاد سامانه سماک برای ثبت اتفاقاتی که در مزرعه می‌افتد را از اقدامات و سیاست‌های مهم تشویقی برای کشاورزانی که تحت پوشش کلینیک‌های گیاهپزشکی هستند ذکر کرد.

دکتر شیخی کرجان عضو موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور نیز در این همایش گفت: سالانه 22 الی 25 هزار تن آفت‌کش در کشور مصرف می‌شود که 35 درصد از کل آفت‌کش‌ها که در کشور ما استفاده می‌شود مربوط به سبزی و صیفی است و به علت  این که این محصولات به صورت خام مصرف می‌شود، می‌تواند اثرات بدی بر انسان و محیط زیست داشته باشد.

وی افزود: مهمترین فرایندی که بعد از سمپاشی می‌تواند در کاهش باقیمانده آفت‌کش‌ها مهم و اساسی باشد تبخیر است.

عضو موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور، برنامه IPM (مدیریت تلفیقی)، تاکید بر سایر روش‌های کنترل به جز کنترل شیمیایی، به حداقل رساندن مصرف آفت‌کش‌ها و ضرورت کنترل شیمیایی آفات بر اساس سطح زبان اقتصاد و آستانه زبان اقتصادی را از مهمترین روش‌های برای کنترل آفات برشمرد.

وی روش‌های کنترل شیمیایی در باغات و مزارع را، محلول‌پاشی (سمپاشی)، گرانول‌پاشی و گردپاشی دانست.

شیخی، باقیمانده آفت‌کش‌ها را ویژگی آفت‌کش‌ها، ویژگی مزرعه و فاکتورهای سمپاشی دانست و اظهار داشت: میزان پایداری در محیط، میزان فشار بخار ماده موثره ال دی 50، نوع آفت‌کش (سیستمیک، گوارشی و تماسی) و نوع فرمولاسیون ( گرد، گرانول و میکروکپسول) را از ویژگی‌های آفت‌کش‌ها در باقیمانده سموم ذکر کرد.

وی، دما، رطوبت، باد، آبیاری و بافت خاک، زمان سمپاشی، دوز ، محل و نوع سمپاشی را از ویژگی‌های مزرعه و فاکتورهای سمپاشی در باقیمانده آفت‌کش‌ها دانست.

این مسوول ابراز امیدواری کرد: با ایجاد گردشگری برای کشاورزان پیشرو و کارشناسان علاقمند، داشتن ارتباط با متخصصان و کشاورزان موفق سایر کشورها و تشریک مساعی مراکز تحقیقاتی با مراکز حفظ نباتات در مسوولیت شبکه مراقبت در جهت ایجاد محققان کاربری پاسخگو به کشاورزان بتوان در راستای کاهش باقیمانده آفت کشها در محصولات کشاورزی گام‌های موثری برداریم.


1394/05/27
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal