امضای قرارداد تولید نهال های کشت بافتی خرما رقم مجول بین پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان
قرارداد تولید نهال‌های کشت بافتی خرما رقم مجول بین پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان منعقد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، در نشستی با حضور دکتر نیراعظم خوش خلق سیما رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و دکتر مهران عنایتی شریعت پناهی رییس بخش تحقیقات کشت بافت و سلول این پژوهشکده با مهندس نجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، مهندس ریگی معاون باغبانی سازمان و دکتر خالد میری رییس مرکز تحقیقات و اموزش کشاورزی و منابع طبیعی بلوچستان و مسوولان  پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی، زمینه‌های همکاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست مقرر شد در برنامه‌های متنوع سازمان جهاد کشاورزی استان، پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی مشارکت فعال داشته باشد و به عنوان نخستین قدم، قرارداد تولید 10 هزار نهال کشت بافتی خرمای مجول به ارزش ده میلیارد ریال به صورت سه جانبه مابین سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان به عنوان سفارش دهنده و تامین کننده اعتبار از یک سو و پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و مرکز تحقیقات کشاورزی بلوچستان به عنوان تولید کنندگان نهال از سوی دیگر به امضا رسید.
امید است با اجرای این قرارداد، استان سیستان و بلوچستان و به ویژه ایرانشهر به عنوان مرجع تولید نهال کشت بافتی خرما در کشور ایفای نقش کند.
در این سفر، مسوولان پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی بلوچستان – ایرانشهر و آزمایشگاه کشت بافت و نخلستان‌های استان بازدید کردند.
این امر با توجه به بازدید دکتر زند معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از مراکز تحقیقاتی و آموزشی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان و درخواست برای تکمیل آزمایشگاه‌ها و آموزش همکاران منطقه در زمینه بیوتکنولوژی کشاورزی انجام شد.
این هیات در این سفر، از سواحل مکران و منطقه گوآتر در منطقه چابهار به منظور کشت سالیکورنیا به عنوان یک طرح ملی بازدید شد. در این راستا، یکی از اراضی منطقه برای این منظور شناسایی و با دستور مساعد رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مقرر شد این زمین در اختیار این پروژه ملی قرار گیرد و برای تسریع در عملیات اجرایی قراردادی نیز در زمینه تولید این گیاه با مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی  بلوچستان امضا شد.
گفتنی است؛ در این بازدید زمینه فعالیت‌های دیگر در مورد گیاهان گرمسیری و بذور صیفی و گل‌های شاخه بریده و پسته برای منطقه مکران برنامه‌ریزی شد.1394/11/10
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal