وام هاي معوقه كشاورزان خسارت ديده استمهال مي شود

معاون رييس جمهوري اسلامي ايران در امور اجرايي تاكيد كرد: استهمال وام هاي معوقه كشاورزان و دامداران خسارت ديده يكي از مصوبات ستاد مقابله با خشكسالي كشور است كه بزودي از سوي بانك مركزي براي اجرا به بانك هاي عامل ابلاغ مي شود.

"علي سعيدلو" در جلسه ستاد مقابله با خشكسالي كشور گفت: علاوه بر تخصيص 210 ميليارد تومان به استان ها كه قبلاً به تصويب رسيده چگونگي تخصيص 40 ميليارد تومان ديگر به استان هاي خسارت ديده نيز مورد تصويب قرار گرفت. همچنين مقرر شد، دستگاه ها و وزارتخانه ها 5 درصد از هزينه هاي عمراني را براي مقابله با خشكسالي اختصاص دهند.

رييس ستاد خشكسالي كشور خاطر نشان كرد: به منظور تسريع در تصويب لايحه برداشت از حساب ذخيره ارزي براي كاهش پديده خشكسالي و خريد و ذخيره مواد غذايي استراتژيك جلسه مشتركي با اعضاي كارگروه خشكسالي مجلس برگزار خواهد شد.

وي اضافه كرد: اعضاي ستاد مصوب كردندمبلغ 230 ميليارد تومان در اختيار صندوق بيمه محصولات كشاورزي براي كمك به خسارت ديدگان قرار گيرد. همچنين طرح جامع بيمه محصولات كشاورزي به منظور مساعدت به كشاورزان آماده شده و پس از بررسي در ستاد، تصويب خواهد شد. در همين حال ستاد، دبيرخانه را موظف كرد به منظور كمك به اشتغال كشاورزان و دامداراني كه تحت تاثير خشكسالي بيكار شده اند، كارگروهي چگونگي پرداخت تسهيلات جديد بانكي را به آنها تهيه و به ستاد ارايه كند.

سعيدلو، مديريت منابع آب و تخصيص بهينه آن را براي كاستن از التهاب پديده خشكسالي مهم دانست و گفت: دولت لايحه برداشت 4 هزار و 500ميليارد تومان از حساب ذخيره ارزي را با هدف اجرايي كردن برنامه ها تقديم مجلس كرده است كه اميدواريم نمايندگان مجلس به دليل اهميت موضوع، دولت را براي اجرايي كردن برنامه ها از جمله تامين كامل مواد مورد نياز وسازگاري و مديريت اين پديده در حوزه هاي مختلف كمك كنند.

در جلسه ستاد مقابله با خشكسالي كه با شركت اعضاي اين ستاد به رياست دكتر سعيدلو برگزار شد، دبيرخانه و كارگروه ستاد و نمايندگان دستگاه هاي مختلف گزارشي از اقدامات انجام شده، برنامه ها و طرح ها مرتبط با خشكسالي ارايه دادند و به بحث و تبادل نظر در خصوص آن پرداختند.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir

1387/03/29
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal