ايران سومين توليدكننده كشمش در جهان

مديركل امور ميوه‏هاي وزارت جهاد كشاورزي گفت: ايران رتبه سوم توليد كشمش در سطح جهان را دارد.

 به گزارش خبرگزاري فارس، رحمت‏الله پريچهر در همايش توليد، فرآوري و صادرات كشمش ايران اظهار داشت: توليد، بازرگاني و صادرات حلقه‏هاي جدا از هم نيستند.

 وي با اشاره به اينكه در سال‌جاري 106.8 ميليون دلار صادرات كشمش در كشور صورت گرفته است، تصريح كرد: كشمش صادر شده به كشورهاي مختلف در سال‌جاري نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

 مديركل امور ميوه‏هاي وزارت جهاد كشاورزي با بيان اينكه 50 درصد از واردات كشمش دنيا به اتحاديه اروپا صورت مي‏گيرد، اضافه كرد: ايران رتبه سوم جهان را در زمينه توليد كشمش دارد.

 وي با اشاره به اينكه اجراي طرح‏هاي بهبود كيفيت، اجراي طرح روسيمي كردن باغات انگور در مناطق مناسب، اصلاح باغات سنتي انگور، اجراي طرح‏هاي اصلاح بارگاه‏هاي سنتي و احداث بارگاه‏هاي مدرن و بهداشتي از جمله اقدامات اجرا شده و در دست اجرا به شمار مي‏رود، يادآور شد: توزيع سبدهاي پلاستيكي در بين توليدكنندگان به منظور بهبود شرايط نگهداري از ديگر اقدامات محسوب مي‏شود.

 پريچهر اذعان داشت: ناكافي بودن تعداد واحدهاي مدرن كشمش پاك‌كني و بستهبندي، تنوع ناكافي در ارقام كشمش، تغيير در وضعيت ذائقه مشتريان كشمش، وجود آلودگي‏هاي فيزيكي، شيميايي و ميكروبي، كمبود بارگاه‏هاي بهداشتي و مدرن توليد كشمش از جمله مشكلات اين حوزه به شمار مي‏رود.

 وي اشاره كرد: عدم وجود تفاوت قيمت بين محصول توليد شده در بارگاه‏هاي سنتي و مدرن و بهداشتي، كمبود و نامناسب بودن انبارهاي نگهداري كشمش نيز ديگر مشكلات در اين حوزه محسوب مي‏شود.

1392/06/02
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal