محلات به مركز تحقيقات گل و گياه كشور تبديل مي شود

معاون وزير جهاد كشاورزي گفت: در حال ساماندهي امور جهت تبديل محلات به مركز اصلي تحقيقات گل و گياه كشور هستيم.

به گزارش ايسنا، اسكندر زند رييس سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي  در نشست اتاق فكر اقتصادي استان مركزي با اشاره به تأكيدات اسلام و پيامبر اكرم(ص) درباره مشورت و استفاده از آراي صاحبنظران در جهت حل مشكلات اظهار كرد: يكي از الزامات كارآمدي اتاق‌هاي فكر تداوم برگزاري آنها و ايجاد كارگروه‌هاي تخصصي در ذيل آنهاست تا دستاوردهاي آنها در بلندمدت به بار بنشيند.

وي با اشاره به پتانسيل‌هاي كشاورزي استان مركزي گفت: اين استان از نظر گل و گياه در رتبه دوم كشور قرار دارد و اخيرا نيز مركز گل و گياه محلات به پژوهشكده ارتقا يافته است.

زند با بيان اينكه هفت مركز در حال حاضر زير نظر پژوهشكده گل و گياه محلات فعاليت مي‌كنند، اضافه كرد: در حال ساماندهي امور جهت تبديل محلات به مركز اصلي تحقيقات گل و گياه كشور هستيم.

وي با اشاره به راه‌اندازي مركز ملي ماهيان زينتي در محلات افزود: بايد با همكاري يكديگر در راستاي تقويت اين مراكز اقدام كنيم.

به گزارش ايسنا، پژوهشكده گل و گياهان زينتي ايران در استان مركزي داراي هفت سايت تحقيقاتي در شهرهاي لاهيجان، تنكابن، جيرفت، كهنوج، دزفول، اصفهان و محلات است كه در زمينه‌هاي مختلف روي گل و گياهان زينتي تحقيق مي‌كنند.

اين پژوهشكده با سه گروه تحقيقاتي شامل گياه‌پزشكي، آب و خاك، زراعت و اصلاح نباتات فعاليت‌هاي خود را آغاز كرده است.

از ويژگي‌هاي ديگر اين پژوهشكده مي‌توان به 9 آزمايشگاه و چهار واحد تحقيقاتي با عناوين " واحد گلخانه‌ها و محيط هاي تحقيقاتي، واحد ثبت و گواهي گل و گياه، واحد فيزيولوژي پس از برداشت و واحد تأسيسات گلخانه " اشاره كرد.

1392/10/28
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal