توسعه عملیات آبخیزداری برای جلوگیری از تبخیر آب

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اقدامات سال گذشته این سازمان در عرصه منابع طبیعی را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل ها، خداکرم جلالی گفت: در سال گذشته برای یک میلیون هکتار از اراضی ملی بنام دولت سند صادر شده است.
وی از سند دار شدن 136 میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی خبر داد و افزود: در سال گذشته با همکاری قوه قضائیه 13هزار هکتار از اراضی ملی از دست متصرفان خارج و مجدداً به منابع طبیعی ملحق شده است.
جلالی از پیشگیری و رفع تصرف 86هزار هکتار از اراضی ملی خبر داد و گفت: در سالی که گذشت 2370متر مکعب چوب قاچاق کشف و 19هزار هکتار اطفای حریق در جنگل ها و مراتع کشور صورت گرفته است.
این مسئول منابع طبیعی کشور، عملیات زراعت چوب را در سال گذشته 2400هکتار و تولید نهال در نهالستان های ایران را در سطح 34میلیون اصله اعلام کرده است.
وی همچنین خاطرنشان ساخت: پارسال 53هزار هکتار جنگل کاری و توسعه جنگل، 240 هزار هکتار بهبود و اصلاح مراتع، 437هزار هکتار اجرای عملیات آبخیزداری و 17هزار هکتار عملیات بیابان زدایی در منابع طبیعی کشور به مرحله اجرا در آمده است.
جلالی با بیان اینکه امسال با تمام توان کار را با مشارکت مردم دنبال خواهیم کرد، مهمترین رویکرد سازمان را جامع نگری در حوزه های آبخیز و استفاده از توان و مشارکت حداکثری مردم در حفظ و احیای منابع طبیعی عنوان کرد.
آقای جلالی در ادامه، بروز پدیده خشکسالی، افت آب های زیرزمینی و پدیده بیابان زایی را از چالش های قابل توجه منابع طبیعی برشمرد و افزود: کنترل ریزگردها، مقابله با بیابان زایی و توسعه عملیات آبخیزداری به منظور جلوگیری از بحران بی آبی و تبخیر آب از برنامه های اولویت دار و در دست اجرای این سازمان در سال جاری است.
1394/06/08
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal