افزایش ۲۱ درصدی قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای در سال 94

نخستین مجمع عمومی موسس شرکت صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشوربا حضور بیش از ۵۰۰ نفر از نمایندگان کشاورزان چایکار وصاحبان صنایع درسالن ورزشی ۴ هزارنفری شهدای شهرستان لاهیجان برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان چای،در این مراسم رئیس سازمان چای کشور ضمن تسلیت ایام فاطمیه و همچنین تقدیر و تشکر از مشارکت تولیدکنندگان چای از این  مجمع عمومی گفت:امروز یک نقطه عطفی در راستای حمایت های دولت تدبیر و امید با تشکیل این صندوق از صنعت چای کشور بوجود آمده است.

دکتر محمد ولی روزبهان ادامه داد: از دیگر برنامه های جدی دولت  تدبیر و امید،حمایت از محصولات کشاورزی  بویژه از صنعت چای است که از محصولات استراتژیک استان های گیلان ومازندران می باشد.

وی اظهارداشت:اختصاص 100 مییلیارد تومان برای خرید تضمینی برگ سبز چای و مبلغ 60 میلیارد تومان برای بهزراعی باغ های چای درسال جاری نشان از توجه جدی دولت به محصول چای است و علاوه بر آن افزایش ۲۱ درصدی  قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای برای سال آتی  و اعلام آن قبل از شروع بهره برداری نشان از عزم  جدی دولت در حمایت  از این محصول است.

دکتر روزبهان خاطر نشان کرد:هدف تشکیل این صندوق حمایت ازدست اندرکاران  صنعت چای  کشور و پرداخت تسهیلات بابهره بسیارکم است که یکی از مشکلات سال های اخیر تولیدکنندگان چای بود.

رئیس سازمان چای کشور افزود:در شرایط فعلی این صندوق با سرمایه ۲۳ میلیارد تومانی در حال تاسیس است که در مرحله اول ۸/۶ میلیاردتومان آن  تامین گردیده و به حساب این صندوق واریز گردیده است وپیش بینی می شوددر سالهای بعد  تاسقف ۲۰۰ میلیارد تومان  افزایش یابد.

وی اظهار امیدواری کرد:انشاءا… با توسعه فعالیت های این صندوق شاهد شکوفایی روز به روز صنعت چای کشور باشیم و روزی فرا برسد که نه فقط نیاز داخل کشور تامین شودو حتی به سمت خودکفایی هم پیش برویم و زمینه صادرات چای به سایر کشور ها نیز فراهم آید.

رئیس سازمان چای کشور تاکید کرد: تنها چایی که در جهان عاری از هرگونه سموم و ارگانیک تولیدمی شود چای ایرانی است و از همین روبرند چای ایران بایدنقش خویش را درسطح ملی وبین المللی به خوبی ایفاء نماید.

1393/12/26
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal