اختصاص 1550 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در دولت یازدهم

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس از آغاز استقرار دولت یازدهم، یک هزار و 550 میلیارد تومان برای خرید تراکتور و کمباین و ادوات کشاورزی اعتبار تخصیص داده شده است که از این مبلغ بیش از 70 میلیارد تومان به استان گلستان اختصاص داده شده است.

به گزارش فرمانداری علی آباد کتول، خلیل آقایی در نشست با کشاورزان، باغداران، مرغداران، زنبورداران و دامداران شهرستان علی آباد کتول بخاطر نشان کرد: علاوه بر این، وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از استان گلستان با توجه به توانایی های این استان، دستور دادند در جهت مکانیزاسیون، باز هم توجه ویژه ای به گلستان شود و سیر این اعتبارات در سالهای آینده نیز ادامه خواهد داشت تا جایی که ماشین الات فرسوده را با نو جایگزین کنیم.

آقایی با بیان اینکه باغداری از مزیت های کشور ماست، اظهار داشت: ما نیازی به واردات نداریم و 2 سال است که واردات میوه ممنوع شده است و ما هیچ مجوزی برای واردات میوه نداده ایم و نخواهیم داد.وی همچنین گفت: برنج، اختصاصی شمال است، سال گذشته قبل از دولت تدبیر و امید به اندازه 2 یا 3 سال برنج وارد شده است، ما سالانه 3 میلیون تن برنج نیاز داریم ولی در سال گذشته نزدیک 2 میلیون تن برنج وارد شده است.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس در بخش دیگری از سخنانش در مورد دغدغه کشاورزان در خصوص افزایش نهاده ها، گفت: وقتی دولت شروع به کار کرد، نزدیک 3 میلیون تن کود نیاز داشتیم و با توجه به اینکه مهر ماه در آستانه شروع کشت پاییزه بودیم، اما 50 هزارتن کود در انبارها نداشتیم، تحریم هم بودیم و دولت جدید بود و ساز وکارها جور نبود اما با شیوه های مختلف توانستیم مسئله را حل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امسال انبارهای ما پر از کود است و کشاورز ما بر اساس آزمایش خاک، هرچقدر کود بخواهد بدون اینکه یک ریال به قیمت کود سال گذشته افزوده شود قابل تامین است، زیرا دولت در این زمینه یارانه ای را در نظر گرفته است که کود باید بدون افزایش هیچ مبلغی به کشاورزان ارائه شود.

آقایی با بیان اینکه بیمه کشاورزی نیز دارای ردیف شده است، گفت: با پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی 150 میلیارد تومان به بیمه کشاورزی اختصاص داده شد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس اظهار داشت: برای آبیاری تحت فشار هر چقدر زمین و طرح آماده دارید کار کنید، زیرا ما در بحث آبیاری تحت فشار کمبود اعتبار نداریم و پول به اندازه کافی هست و هر چقدر می توانید جذب کنید ما پول می دهیم و سقفش باز است.

وی با تاکید بر اینکه برای ادوات کشاورزی، کمباین، تراکتور، بذر و کود نگران نباشید به کشاورزان، اظهار داشت: ما در اجرای مکانیزاسیون، این 800 میلیارد تومان که تمام شد، یک خط اعتباری جدید می دهیم و شما دیگر نگران ادوات کشاورزی و کود و بذر نباشید.

وی همچنین خاطر نشان کرد: توسعه باغات اراضی شیبدار استان گلستان، جزو اولویت های کاری ماست، چرا که اراضی شیبدار گلستان یکی از طرح های مهم ما برای کشت نهال است و در بحث توسعه باغات میوه ای هر چقدر می توانید کار کنید در خصوص تسهیلات مشکلی نداریم.

1393/08/17
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal