5 هزار میلیارد ریال برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی کشور اختصاص یافت

رییس سازمان امور اراضی کشور از اختصاص پنج هزار میلیارد ریال اعتبار برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی کشور خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا 100 درصد این اعتبار جذب شود.

قباد افشار درگفت وگو با خبرنگار ایرنا در دزفول افزود: توجه به کاربری اراضی کشاورزی از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته و درسال جاری تکمیل می شود.

وی افزود: گشت های حفظ کاربری اراضی کشاورزی در سال جاری فعال شده و پیش بینی می شود 20 استان کشور و 120 شهرستان مهم را پوشش دهد.

افشار اظهار داشت: تهیه نقشه های حفظ کاربری اراضی کشاورزی نیز در سطح کشور در دست انجام است که با تهیه این نقشه مشخص می شود چه مقدار زمین کشاورزی در کشور موجود است و چه مساحتی از زمین های کشاورزی باید مدیریت شود ضمن اینکه وضعیت خاک اراضی زراعی و باغی مشخص می شود.

وی گفت: مطالعاتی در این خصوص با همکاری وزارت راه و شهر سازی صورت گرفته و حریم شهرها به ویژه شهرهای تهران ،البرز و استان های شمالی و کلانشهرها و مناطقی که در معرض آسیب و تخریب هستند را مطالعه و ساماندهی خواهیم کرد.

افشار، اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی را قدم بعدی امور اراضی کشور دانست و گفت: در بخش کشاورزی اصلاحاتی انجام می شود که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام خواهد شد.

وی یکپارچه سازی زمین های کشاورزی را از دیگر برنامه های سازمان امور اراضی کشور دانست و اظهارداشت: افزون بر چهار میلیون هکتار زمین کشاورزی در کشور تحت نظارت قرار دارد.

افشار گفت: از ابتدای سال 92 کمیسیون های نظارتی برای نظارت بر زمین های کشاورزی در کلیه استان های کشور تشکیل شده و در سال گذشته 300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی تحت نظارت قرار گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد تا سال آینده چهار میلیون هکتار اراضی کشاورزی تحت نظارت قرار گرفته و با کسانی که نسبت به تخریب اراضی کشاورزی اقدام کنند با همکاری قوه قضائیه و نیروی انتظامی برخورد جدی خواهد شد.

1393/02/20
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal