توت سفيد جوان كننده ، پاك كننده و ضد چاقي

توت سفيد

 

ميوه اي آبدار ‘ ريز ‘ شيرين و لذيذ است . درخت توت سفيد بزرگ ‘ تنومند وداراي برگهاي پهن است كه در تغذيه كرمهاي ابريشم مورد استفاده قرار مي گيرد.  گهواره پرورش اين درخت در چين بوده است و از آنجا به ساير نقاط پراكنده شده است . در چين بيشتر براي خوراك كرم ابريشم اين درخت را پرورش مي دادند. توت سفيد وقتي به ايران آمد با آب و هواي ايران سازگاري نشان داد و ميوه آن پرآب و شهد آگين شد.قسمتهايي كه در تغذيه و پزشكي مورد استفاده قرار مي گيرد عبارتند از : ميوه ‘ برگ ‘ شيره ‘ پوست شاخه هاي تازه. توت سفيد تازه را مي خورند وبراي مصارف زمستان آن را خشك مي كنند.

 

توت سفيد سرشار از املاح معدني ‘ تانن و ويتامينهاي A وC  ‘ ماده اي به نام آلبو مينوئيد ‘ مواد چربي ‘  پكتين و اسيد سوكسينيك مي باشد.اين ميوه به طرز عجيبي وزن را كاهش مي دهد. قند فروكتوز آن باعث برطرف شدن گرسنگي مي شود و فيبر آن سوخت كالريهاي بدن را تسريع مي كند. طبق يافته هاي پژوهشگران فيبرهاي نامحلول موجود در انواع توتها ‘ كالري جذب شده در بدن را كاسته و موجب كاهش وزن مي شوند.

 

هر100گرم توت تازه 60 كالري  وهر100گرم توت خشك 360 كالري انژي توليدمي كند.

 

يكي ديگر از فوايد توت اين است كه با كاهش سموم وآلاينده ها بدن را پاك نگه مي دارد.آنتي اكسيدانهاي موجود دراين ميوه فوايد بسياري براي سلامتي دارند كه يكي از انها كاهش روند بالا رفتن سن است.آنتي اكسيدانها ميزان كلسترول بد را كاهش مي دهند ونيز از بيماريها و مشكلات مربوط به حافظه مثل آلزايمركه با بالا رفتن سن افراد دچار آن مي شوند؛ جلوگيري مي كنند. نقش ديگر آنتي اكسيدانها پيشگيري از سرطان است.علاوه بر اين توت سفيد ملين خوبي است و در سهل كردن جريان ادرار نيز نقش دارد.

 

مواد غذايي توت سفيد وقتي بهتر جذب مي شوند كه صبح ناشتا يا عصر در فاصله غذايي ظهر و شام  خورده شود يعني زماني كه معده از غذا خاليست.

 

 

منابع:

 

http://www.iranmania.com

http://www.ghadeer.org

 

زبان خوراكيها- دكتر جزايري

 

1388/03/05
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal