تامین امنیت و سلامت مواد غذایی اولویت‌ سازمان دامپزشکی

رئیس مرکز پژوهش های مجلس نقش سازمان دامپزشکی را در خودکفایی تولید محصولات غذایی حائز اهمیت دانست و بر لزوم تامین ایمنی دام و طیور جهت سلامت هرچه بیشتر مواد غذایی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور، با حضور در مرکز پژوهش‌های مجلس با دکتر کاظم جلالی رئیس این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

دکتر کاظم جلالی در این دیدار با اشاره به اهمیت مسئولیت‌های سازمان دامپزشکی، نقش این سازمان را در خودکفایی تولید محصولات غذایی حائز اهمیت دانست و بر داشتن برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای دستیابی به افق خودکفایی در تولید محصولات پروتئینی تاکید کرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با توجه به ظرفیت‌های ایران در تولید مواد غذایی در حوزه‌های مختلف، تامین امنیت و سلامت مواد غذایی را از اولویت‌های سازمان دامپزشکی برشمرد.

وی بیماری‌های دام و طیور را از مشکلات دامداران خواند و حفظ و تامین بهداشت و ایمنی دام و طیور جهت سلامت هرچه بیشتر مواد غذایی ضروری دانست.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به مشکلات کاهش بارندگی در سال‌جاری بر لزوم تلاشی جدی برای تامین نهاده‌های مورد نیاز دام و رفع مشکلات این بخش تاکید کرد.

دکتر مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد این سازمان ارائه نمود.

1393/04/19
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal