بخش كشاورزي با تأمين امنيت غذايي كشور بخشي از توطئه هاي دشمن را از بين برد

وزير جهاد كشاورزي گفت: بخش كشاورزي به عنوان اولين بخش توليدي كشور در حماسه اقتصادي بايد نقش خود را نشان بدهد و قطعاً جوانان در اين عرصه مي توانند نقش كليدي و موثري داشته باشند.

به گزارش ستاد خبري جشنواره حضرت علي اكبر(ع)،  صادق خليليان گفت: بخش قابل توجهي از درآمد ارزشي و صادرات غير نفتي كشور را صادرات كشاورزي تأمين مي كند. كشاورزي امروز محور توسعه اقتصادي كشور است و ما در سال توسعه اقتصادي و حماسه سياسي بايد به بخش كشاورزي توجه كنيم تا بتوانيم آن را اجرا كنيم.

وي ادامه داد: بخش اقتصادي امروز ستوان فقرات كشور است. در سال گذشته بخش كشاورزي به عنوان پايه و اساس كشور در شرايط تحريم توانست ايستادگي كند و خوشبختانه با تأمين امنيت غذايي كشور بخشي از توطئه هاي دشمن را از بين برد.

وزير جهاد كشاورزي گفت: ما بايد تلاش  براي رشد و پيشرفت كشاورزي را از آموزش و پرورش و بعد از دانشگاه ها شروع كنيم. آنچه امروز در بخش ‌آموزش و پرورش و دانشگاه ها به عنوان سرمايه ملي مطرح است بايد براي جوانان  كشاورز و روستايي ما به علم كاربردي تبديل شود.

وي افزود: اين علم كاربردي بايد فناوري، كارآفريني و خلق ثروت را براي كشور خود در سال حماسه اقتصادي و در رأس امور قرار دهد.

خليليان گفت: اگر هر كسي كه از دبيرستان فارغ التحصيل مي شود يك مهارت كشاورزي بداند اين مهارتها مي تواند مهارجت از روستا را كاهش دهد.

وزير جهاد كشاورزي با اشاره به استفاده امام خميني(ره) از جوانان براي نقش هاي كليدي كشور علي رغم انتقادها، گفت: امروز هم جوانان هستند كه در سنگر علم و فناوري و اقتصاد نقش آفريني مي كنند و براي انقلاب اسلامي پديده هاي جديدي را خلق مي كنند.

وي افزود: موقعيت جوان مي تواند حلال مشكلات باشد و كاستي هاي جامعه را از بين ببرد چون او قدرت عملي دارد كه اين قدرت باعث پيشرفت در رشد جامعه است. جوانان در تمام صحنه هاي پيروزي انقلاب، جنگ و سالهاي دفاع مقدس و پس از آن در  دوره هاي سازندگي نقش داشتند و آنها در مرحله هاي مختلف توانسته اند به انقلاب اسلامي تداوم عينيت ببخشند.

 

1392/03/13
فایل ها :
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal